موسسه فرهنگی قرآن و عترت امیرالمومنین علیه السلام کاشان

مجری طرح تخصصی حفظ، ترجمه، تفسیر قرآن، نهج البلاغه و صحیفه سجادیه

سال نو که میلاد امیرمؤمنان علی علیه السلام بر تارک آن می درخشد، مبارک باد.     
کد خبر: 100120
تعداد بازدید: 938
تاریخ انتشار: - 30 : 8
حجت الاسلام حسن زاده خبر داد:
برگزاري کارگاه قصه گويي با تدريس استاد مصطفي رحماندوست
کارگاه يک روزه آموزشي مهارت هاي قصه گويي با تدريس استاد «مصطفي رحماندوست» باحضور110 بانوي کاشاني روز پنج شنبه 19 بهمن 96 توسط موسسه اميرالمومنين (ع) کاشان در تالار فرهنگ واقع در خيابان نطنز اين شهرستان برگزار شد.
حجت الاسلام حسن زاده گفت: ضرورت ترويج قصه هاي قرآني و آشناسازي نونهالان با شخصيت اهل بيت عليه السلام از طريق قصه، ضمن نقد بعضي از داستان هايي که از گذشته بدون بار محتوايي و با زمينه هاي نامفهوم برجاي مانده است؛ برگزاري اين کارگاه آموزشي را الزامي  نمود.

مدير عامل موسسه اميرالمومنين عليه السلام هم چنين ضمن اشاره به حضور حجت الاسلام يوسفي مدير مرکزخدمات حوزه هاي علميه کاشان در اين کارگاه آموزشي ادامه داد: تاکيدات وي بر بيان احکام ديني در قالب قصه براي رده هاي سني کودکان و نوجوانان، يکي از نکاتي بود که اهميت ترتيب دادن چنين کارگاه هاي آموزشي را براي کارآموزان تشريح کرد.
 وي حضور بانوان در اين کارگاه آموزشي را چشمگير دانست و افزود: ترويج فرهنگ مطالعه و لزوم توجه مادران به قصه و بهره گيري از آن براي تربيت فرزندان، تشويق مادران به جست و جو و مطالعه کتاب هاي مناسب براي قصه گويي، ترغيب آن ها به داشتن کتابخانه هاي خانگي و بهره گيري از هنر قصه گويي در راستاي آموزش و تربيت درست فرزندان از جمله اهداف برگزاري اين دوره محسوب مي شد.

حجت الاسلام حسن زاده گفت: نياز فرهنگي و ادبي مادران و کودکان، اهميت و نقش سازنده و پررنگ قصه گويي مادران و تاثير آن بر رشد شخصيتي و اخلاقي کودکان، انتقال مفاهيم، ارزش ها و سنت هاي ايراني اسلامي به کودکان به صورت غير مستقيم و فراهم آوردن زمينه هاي ارتباط و انس اعضاي خانواده با ابزار قصه گويي از دلايل ديگر تشکيل اين کارگاه آموزشي يک روزه بود.
 لازم به ذکر است که «مصطفي رحماندوست» شاعر، قصه نويس و مترجم کتاب هاي کودکان و نوجوانان است که هم اکنون به تدريس داستان نويسي وادبيات کودکان و نوجوانان در دانشگاه ها مشغول است.