موسسه فرهنگی قرآن و عترت امیرالمومنین علیه السلام کاشان

مجری طرح تخصصی حفظ، ترجمه، تفسیر قرآن، نهج البلاغه و صحیفه سجادیه

امیرالمؤمنین علیه السلام فرمودند: بدترين توشه برای قيامت، ستم بر بندگان است. (حکمت 221 نهج البلاغه)     
کد خبر: 100129
تعداد بازدید: 1061
تاریخ انتشار: - 0 : 12
حجت الاسلام حسن زاده خبر داد:
اعلام نتايج نهايي مسابقات ربيع القلوب در شهرستان آران و بيدگل
نتايج نهايي هفتمين دوره مسابقات "ربيع القلوب" موسسه اميرالمومنين عليه السلام شعبه آران و بيدگل که در آذر ماه سال جاري برگزار گرديد؛ اعلام شد.
حجت الاسلام حسن زاده گفت: اين آزمون در دو مرحله شفاهي و کتبي به ترتيب در نيمه و پايان آذر ماه امسال بين 140 نفر از ثبت نام کنندگان در شعبه آران و بيدگل موسسه اميرالمومنين عليه السلام برگزار گرديد.
وي ادامه داد: تعداد شرکت کنندگان در مرحله شفاهي مسابقات اين شعبه در سطوح روخواني بزرگسالان حدود30نفر، در روخواني خردسالان حدود 10نفر و در حفظ خردسالان نيز10نفربود که از اين تعداد در سطح اول و دوم به ترتيب چهار و دو نفر موفق به اخذ نمره کامل و در سطح سوم نيز 9 نفر موفق به کسب امتياز 90تا100 شده اند.

مدير عامل موسسه اميرالمومنين عليه السلام تصريح کرد: در مرحله کتبي اين مسابقات که در رشته هاي حفظ يک جز، سه جز، پنج جز، 10جز، 20جز، حفظ کل، ترجمه مفاهيم، نهج البلاغه و هم چنين حفظ سوره ملک و واقعه انجام شده ؛ مجموع تعداد شرکت کنندگان 90 نفر بود.
وي افزود: هم چنين در رشته حفظ يک جز و حفظ سوره ملک و واقعه به ترتيب يک و سه نفر از خواهران توانستند امتياز کامل يعني 100 را کسب نمايند.
 حجت الاسلام حسن زاده با بيان اين که آزمون در سطح شهرآران وبيدگل و در بين تمامي گروه هاي سني انجام شد؛گفت: هدف از برگزاري مسابقات«ربيع القلوب» علاوه بر ايجاد علاقه و آشنايي تمام رده هاي سني با حفظ و مفاهيم قرآن؛ تعيين سطح قرآن آموزان موسسه اميرالمومنين عليه السلام وايجاد آمادگي آن ها براي شرکت در ازمون سراسري معاونت قرآن وعترت وزارت فرهنگ وارشاد اسلامي بود.
مدير عامل موسسه "برتر و برگزيده کشور" خاطر نشان کرد: اهداي کمک هزينه عتبات عاليات ، اهداي کمک هزينه مشهد مقدس و اهداي جوايز نقدي و غير نقدي ؛ از جمله جوايز اين دوره از مسابقات است که لازم به ذکر است زمان قرعه کشي ها متعاقبا اعلام خواهد شد.