موسسه فرهنگی قرآن و عترت امیرالمومنین علیه السلام کاشان

مجری طرح تخصصی حفظ، ترجمه، تفسیر قرآن، نهج البلاغه و صحیفه سجادیه

امیرالمؤمنین علیه السلام فرمودند: كسی كه درخت شخصيت او نرم و بی عيب باشد، شاخ و برگش فراوان است. (حکمت 214 نهج البلاغه)     
کد خبر: 100136
تعداد بازدید: 775
تاریخ انتشار: - 10 : 10
حجت الاسلام حسن زاده خبر داد:
برگزاري کارگاه آموزشي سفره آرايي قرآني
کارگاه يک روزه آموزشي سفره آرايي قرآني، روز پنج شنبه 26 بهمن 96 توسط موسسه اميرالمومنين عليه السلام کاشان با حضور 45 بانوي کاشاني و با رويکرد رشد مهارت خانه داري بانوان قرآني برگزار شد.
حجت الاسلام حسن زاده گفت: با توجه به اين که غذا وتغذيه همچون ساير موضوعات در آموزه هاي ديني مورد توجه قرار گرفته است، کارگاهي به منظور ايجاد تنوع در فعاليت هاي موسسه اميرالمومنين عليه السلام و اجراي کاري نو با رويکرد رشد مهارت خانه داري بانوان قرآني برگزار گرديد.

وي در خصوص اهداف جزئي برگزاري اين کارگاه عنوان کرد: آشنايي با اصول و چگونگي تزيين سفره هاي گوناگون، سعي در رشد خلاقيت و ابتکارات فراگيران در آفرينش طرح هاي جديد و بکر را افزايش داده و تکنيک هايي را آموزش مي دهد که به جذاب کردن و اشتها آور کردن غذاها مخصوصا به منظور حل ريشه اي مشکلات تغذيه اي فرزندان و جلوگيري از ميل آنان به غذاهايي فاقد ارزش کمک مي نمايد. 

مديرعامل موسسه«برتر و برگزيده کشور» افزود: اين دوره با آموزش مهارت هاي مختلف از جمله آموزش کيک همراه با تزيين بااسماء الهي، تزيين نان و پنير و سبزي سفره عقد، حکاکي روي هندوانه، ميوه آرايي و کار با ژل مخصوص کيک، همراه بود.
حجت الاسلام حسن زاده ادامه داد: در اين دوره که با تدريس «خانم حفيظيان» از کارشناسان فني و حرفه اي درشهرستان آران وبيدگل برگزارشد؛ به منظور ايجاد تنوع و بالابردن راندمان آموزشي، براي اقامه نماز و استراحت و صرف نهار يک اردوي دوساعتي به پارک بانوان آران و بيدگل نيز ترتيب داده شد.

وي در پايان گفت: از جمله مزاياي اين کارگاه آموزشي اعطاي گواهي نامه معتبر از سازمان فني و حرفه اي به هر يک از شرکت کنندگان مي باشد.