موسسه فرهنگی قرآن و عترت امیرالمومنین علیه السلام کاشان

مجری طرح تخصصی حفظ، ترجمه، تفسیر قرآن، نهج البلاغه و صحیفه سجادیه

امیرالمؤمنین علیه السلام فرمودند: آن كس كه لباس حياء بپوشد، كسی عيب او را نبيند. (حکمت 223 نهج البلاغه)     
کد خبر: 100223
تعداد بازدید: 497
تاریخ انتشار: - 2 : 23
اعظم ظفرمند؛حافظ کل قرآن کريم:
اولين برکت حفظ قرآن، صبر و آرامش در زندگي است
اعظم ظفرمند حافظ کل قرآن کريم از شهرستان کاشان که توانست با شرکت در طرح 6 ساله ي حفظ قرآن در موسسه ي اميرالمومنين(ع) کاشان با مربي گري زهرا سلمان طاهري در سال تحصيلي 96-95 فارغ التحفيظ شود؛ گفت: اولين برکت حفظ قرآن صبر و آرامش در زندگي است.
اعظم ظفرمند که متولد سال 58 است وبراي حفظ قرآن، در طرح 6 ساله ي شعبه ي 1 خواهران موسسه ي اميرالمومنين(ع) واقع در خيابان اباذر حضور يافته است؛ ضمن اشاره به ايجاد حسن اخلاق و افزايش رزق و روزي به عنوان برکاتي از حفظ در زندگي افزود: صبر و آرامش اولين برکت حفظ در زندگي است. 
اين حافظ کل قرآن کريم که داراي مدرک کارشناسي است در پاسخ به ذکر عواملي که وي را به حفظ قرآن علاقه مند ساخت؛ گفت: در دوران دانشگاه دوستي داشتم که مشغول حفظ قرآن بود و الآن يکي از مربيان عالي حفظ است؛ اول ايشان مرا به حفظ تشويق کرد.
وي جايگاه قرائت و حفظ قرآن را در ميان خانواده بسيار با اهميت دانست و گفت: چند جلسه اي به حفظ پرداختم ولي به خاطر دانشگاه نتوانستم ادامه بدهم و در ادامه ازدواج و فرزند دار شدن ؛ ولي بعد از چندي ، خاله ام براي حفظ به موسسه ي اميرالمومنين(ع) آمد و همراه مادرم مشوق من براي پرداختن به حفظ قرآن شدند.
اعظم ظفرمند در بيان چگونگي حفظ صفحات گفت: ابتدا فايل صوتي صفحات را گوش مي کردم و بعد خط به خط حفظ مي کردم تا صفحه تمام مي شد و باز به اول صفحه بر مي گشتم والبته در کلاس هم مقداري تجويد و لحن هاي قرآني به علاوه تفسير و ترجمه ي آيات با ما کار مي شد.
اين حافظ کل قرآن تاثير مربي در مسير حفظ را بسيارمهم دانست و گفت: يک مربي بايد بسيار با اخلاق و صبور باشد و روي کار حفظ متمرکز شود.در حين تدريس سراغ حاشيه ها و مطالب غير از قرآن نرود و قرآن آموزان را به ادامه ي حفظ دلگرم کند که خوشبختانه مربي ما تمام اين خصوصيات را داشت.
وي با بيان اين که اگر به گذشته برگردد؛ بازهم طرح 6 ساله را براي حفظ قرآن انتخاب مي کند گفت: مزيت طرح هاي شش ساله براي خانم هاي خانه دار اين است که هم مي توانند سر فرصت به تربيت فرزند بپردازند و هم به حفظشان برسند.
اين حافظ کل قرآن با بيان اين که پس از حفظ قرآن، ديد بازتر و عميق تري پيدا کرده و ديگر همه چيز را از نظر مادي و ظاهري نمي بيند؛ گفت: پس از تمام کردن حفظم در طرح 6 ساله، احساس خيلي خوبي دارم و هميشه دوست دارم در اين حال و هوا باقي بمانم.
وي با بيان اين که سوره ي« مزمل» و« الرحمن» برايش دلنشين تر است گفت: آيه ي 64 سوره ي يوسف که مي فرمايد:« فاللهُ خَيْرٌ حافِظاً وَ هُوَ اَرْحَمُ الرّحمين» به اين معنا که :«پس خدا بهترين نگهبان است و اوست که مهربانترين مهربانان است» را فرازي از قرآن مي دانم که با آن انس بيشتري دارم.