موسسه فرهنگی قرآن و عترت امیرالمومنین علیه السلام کاشان

مجری طرح تخصصی حفظ، ترجمه، تفسیر قرآن، نهج البلاغه و صحیفه سجادیه

امیرالمؤمنین علیه السلام فرمودند: دل لوح ديده است، يعنی هر آنچه كه ديده می بيند در دل ثبت می گردد.     
کد خبر: 100254
تعداد بازدید: 783
تاریخ انتشار: - 19 : 14
حجت الاسلام حسن زاده خبر داد:
گردهمايي باشکوه 200 نونهال قرآني در اختتاميه مدارس جنت
روز سه شنبه 25 ارديبهشت ماه، همزمان با پايان سال تحصيلي 97-96 مراسم اختتاميه مدارس قرآني جنت وابسته به موسسه اميرالمومنين ع کاشان با اجراي حجت الاسلام محمدحسن راستگو در تالار فيض دانشگاه کاشان برگزار شد.


حجت السلام حسن زاده گفت: موسسه اميرالمومنين عليه السلام کاشان در يازدهمين سال فعاليت مدارس قرآني خود مراسم اختتاميه شعب آمادگي، پيش دبستان و دبستان قرآني جنت را با حضور بيش از 200 نونهال و مربيان و والدين آن ها برگزار کرد.
وي افزود: مدارس غير دولتي قرآني جنت در 5 شعبه مجزا و در قالب 19 کلاس کار خود را در مهرماه 96 آغاز کرد و در پايان ارديبهشت 97 به فعاليت خود پايان داد.

مدير عامل موسسه اميرالمومنين عليه السلام کاشان ادامه داد: تلاوت قرآن، قرائت حکمتي از نهج البلاغه، پخش سرود ملي، سرودخواني نونهالان، پخش گزارش تصويري از مجموعه فعاليت هاي مدارس جنت،اجراي کودکانه و سخنراني حجت الاسلام راستگو پژوهشگر تعليم وتربيت و علاوه بر اين تجليل از معلمان و دانش آموزان با اهداي لوح و هدايا از جمله برنامه هاي اجرا شده در اين مراسم بود.


حجت الاسلام حسن زاده عنوان کرد: برگزاري جشن قرآن به مناسبت حفظ 17 سوره از قرآن کريم، جشن الفباي کلاس اولي ها، جشن تکليف کلاس سومي ها، جشن تقدير از معلمان، مراسم سوگواري حضرت رقيه (س) از فعاليت هاي شاخص مدارس جنت در اين سال تحصيلي بود.


وي تصريح کرد:
آشنايي با حروف الفبا، آموزش علوم و رياضي، روخواني قرآن، احاديث نهج البلاغه همراه با قصه گويي و نمايش خلاق، احاديث قرآن به زبان انگليسي، حفظ سوره هاي کوتاهي از قرآن، آشنايي با مفاهيم ديني و مشاوره ويژه والدين همراه با اردوهاي زيارتي سياحتي از ديگر برنامه هاي آموزشي اين مدارس بود.


حجت الاسلام حسن زاده خاطرنشان کرد: از جمله عناوين آموزشي اين مدارس مي توان به آموزش مهارت هاي پيش دبستاني و دبستان از قبيل مفاهيم علوم، مفاهيم رياضي و...کاردستي، خلاقيت و استعداديابي، آموزش بهداشت فردي و اجتماعي اشاره کرد.


يادآوري مي شود پيش دبستان و دبستان دخترانه جنت واقع در چهار راه امام جواد ع با هفت کلاس مجزا و با مربيگري فاطمه سجوديان، اسما سادات جلالي، فاطمه عليزاده، هانيه هدايتي نژاد، نسرين ناصح، فاطمه مطلبي، سمانه يگانه با مديريت زهرا کريمي و همکاري نرگس چله کش، فاطمه طبلچي و فوزيه بحراني و نيز پيش دبستان و دبستان دخترانه آران و بيدگل با مربي گري فهيمه فلاحتي و مديريت زينب رضايي و همکاري فاطمه غلاميان در سال 97- 96 به فعاليت پرداخته است.

هم چنين پيش دبستان دخترانه و پسرانه جنت واقع در خيابان اباذر با 3 کلاس پيش دبستان و با مربي گري افسانه ضرغام، عاطفه اسماعيلي، شکوه سادات پيغمبرزاده با مديريت محبوبه طالبيان و فرزانه رمضاني و همکاري کبريا نمازي و نيز آمادگي و پيش دبستان جنت واقع در بلوار مفتح با 4 کلاس و با مربي گري فهيمه رمضاني، صالحه ميرزايي، نجمه محمدزاده و فاطمه سادات ناصري و مديريت الهه ملا زينعلي و همکاري عطيه سادات سيدي و نرجس توسلي به فعاليت پرداخت.
لازم به ذکر است پيش دبستان و دبستان پسرانه جنت واقع در خيابان غياث الدين جمشيد با مديريت علي حلواچي براي اولين سال فعاليت خود را در سال تحصيلي 97-96 آغاز کرد.