موسسه فرهنگی قرآن و عترت امیرالمومنین علیه السلام کاشان

مجری طرح تخصصی حفظ، ترجمه، تفسیر قرآن، نهج البلاغه و صحیفه سجادیه

امیرالمؤمنین علیه السلام فرمودند: بدترين توشه برای قيامت، ستم بر بندگان است. (حکمت 221 نهج البلاغه)     
کد خبر: 110274
تعداد بازدید: 370
تاریخ انتشار: - 49 : 5
زينب باغبان؛ حافظ کل قرآن کريم:
قرآن نيرويي دارد که ديگر نمي توانم از آن جدا شوم
زينب باغبان حافظ کل قرآن کريم از شهرستان کاشان که توانست با شرکت در طرح 6 ساله حفظ قرآن در موسسه اميرالمومنين(ع) کاشان با مربي گري زهرا سلمان طاهري در سال تحصيلي 96-95 فارغ التحفيظ شود؛ گفت: قرآن واقعاً نيرويي دارد که هر چه درحفظ قرآن جلو مي رفتم؛ ديگر نمي توانستم از آن جدا بشوم.

 باغبان که متولد سال68 است وبراي حفظ قرآن، در طرح 6 ساله ي شعبه ي 1 خواهران موسسه ي اميرالمومنين(ع) واقع در خيابان اباذر حضور يافته است؛ گفت: زياد با قرآن آشنايي نداشتم و از روي کنجکاوي و خيلي اتفاقي به اين سمت وسو آمدم و فکر نمي کردم که حتي به حفظ، بيش از يک جز ادامه بدهم.
وي ضمن اين که از همسرش به عنوان مهم ترين مشوق در اين مسير ياد کرد،ادامه داد: قرآن واقعاً نيرويي داشت که هر چه پيش تر مي رفتم ديگر نمي توانستم از آن جدا بشوم و هنوز هم باورم نمي شود که توانستم تا آخر ادامه بدهم.
 اين حافظ قرآن کريم که داراي مدرک تحصيلي کارشناسي است؛ در بيان عاملي که او را به حفظ علاقه مند ساخت؛ بيان کرد: به صورت اتفاقي پسربچه اي ديدم که با صوت، قرآن را از حفظ مي خواند؛ همان موقع در دلم احساس کردم که خيلي به اين کار علاقه مند شدم وهميشه هم معلم ها به من مي گفتند که حافظه ي خوبي دارم؛ بنابراين مي خواستم به خودم ثابت کنم که آيا مي توانم حافظ باشم يا خير؟
وي در زمينه ي برکات حفظ قرآن بر زندگي شخصي اش عنوان کرد: همزمان با حفظ اولين صفحات قرآن ازدواج کردم و بعد هم در دانشگاه قبول شدم و معتقدم اين اتفاقات از برکت قرآن بود.
اين حافظ قرآن کريم درباره ي تغيير در ديدگاهش نسبت به گذشته گفت: هميشه  آيات قرآن، در پي مسائل و مشکلات به من آرامش مي بخشد و بسيار هم نگاه اميدوارانه تري پيدا کرده ام.
وي درباره ي خصوصيات يک مربي حفظ قرآن تصريح کرد: يک مربي بايد فعال باشد، منظم باشد، آزمون هاي دوره اي را قابل انعطاف برگزار کند؛يعني در صورت عدم تثبيت قرآن آموزان، زمان کافي بدهد و سپس به گرفتن آزمون اقدام نمايد و يک محيط  کلاسي شاد و مفرح ايجاد کندکه تمام اين خصوصيات در مربي من وجود داشت.
باغبان مهم ترين اتفاقي که در زمان حفظ قرآن برايش رخ داد را فرزند دار شدنش دانست و گفت: به حفظ سوره ي مريم که رسيديم؛ دو صفحه اول راجع به درخواست حضرت زکريا از خداوند بود.  دلم شکست و آن دو صفحه را با اشک حفظ کردم. بعد از مدت کوتاهي متوجه شدم خداوند به من فرزندي عطا کرده است.
اين حافظ قرآن کريم ادامه داد: بعد از اتمام حفظ قرآن، احساس شعف داشتم و تصميم گرفتم براي اين که هم چنان قرآن در زندگي ام تداوم داشته باشد با دوستانم برنامه هاي دوره اي بگذارم و هم چنين در دوره هاي ختم قرآن شرکت کنم.

باغبان ازسوره هاي «الرحمن» و«مريم» به عنوان سوره هايي که برايش دلنشين تراست ياد کرده و در بيان آيه اي که با آن انس بيشتري دارد به آيه ي 56سوره ي حجر اشاره کرد که مي فرمايد:«قَالَ وَمَنْ يَقْنُطُ مِنْ رَحْمَةِ رَبِّهِ اِلّا الضّالّون » که معناي آن چنين است:« گفت چه کسي جز گمراهان از رحمت پروردگارش نوميد مي شود».