موسسه فرهنگی قرآن و عترت امیرالمومنین علیه السلام کاشان

مجری طرح تخصصی حفظ، ترجمه، تفسیر قرآن، نهج البلاغه و صحیفه سجادیه

امیرالمؤمنین علیه السلام فرمودند: بدترين توشه برای قيامت، ستم بر بندگان است. (حکمت 221 نهج البلاغه)     
کد خبر: 110290
تعداد بازدید: 310
تاریخ انتشار: - 3 : 10
زينب مظلومي مقدم؛ حافظ کل قرآن کريم:
حفظ قرآن، مرا بادنياي جديدي آشنا کرد
زينب مظلومي مقدم حافظ کل قرآن کريم از شهرستان کاشان که توانست با شرکت در طرح 6 ساله ي حفظ قرآن در موسسه ي اميرالمومنين(ع) کاشان با مربي گري زهرا سلمان طاهري در سال تحصيلي 96-95 فارغ التحفيظ شود؛ گفت: با حفظ قرآن، با دنياي جديدي آشنا شدم و در روحيه ام تاثير عالي داشت.
زينب مظلومي مقدم که متولد سال50است وبراي حفظ قرآن، در طرح 6 ساله ي شعبه ي 1 خواهران موسسه ي اميرالمومنين(ع) واقع در خيابان اباذر حضور يافته است ضمن اين که از همسر ودخترش به عنوان مشوق هاي خود براي شروع حفظ ياد کرد؛گفت: يافتن آرامش روحي و رواني، تنها عامل علاقه مندي من به حفظ قرآن بود.
اين حافظ کل قرآن کريم که متولد شهر بادرود است، در بيان شيوه ي حفظ خود در طول دوره ي 6 ساله گفت: تعداد صفحات حفظ هر هفته 2صفحه بود؛ از سه شنبه تا جمعه روزي نصف صفحه حفظ مي کردم تا دو صفحه ام کامل شود و ابتدا معناي کلمات و آيه را مطالعه و يادداشت مي کردم و بعد آيه آيه شروع به حفظ مي کردم.
وي که داراي مدرک کارشناسي ادبيات است؛ افزود: هر آيه را 5 بار مي خواندم و 5 بار حفظ مي کردم پس هر آيه 10 بار تکرار مي شد. بعد از حفظ 5 آيه، دوباره از ابتدا آياتم را تکرار مي کردم و به اين ترتيب حفظ صفحه تمام مي شد و سپس فايل صوتي صفحات رابا صداي آقاي پرهيزگارگوش مي کردم و لحن او را کار مي کردم.
زينب مظلومي مقدم ضمن اشاره به آشنايي با ترجمه، تجويد و صوت و لحن در کنار حفظ گفت: در طول اين 6 سال هربار که موفق به حفظ نمي شدم؛ احساس خيلي بدي داشتم و هميشه  و همه جا کتاب قرآنم را به همراه داشتم و در هر موقعيتي شروع به حفظ مي کردم و نسبت به حفظم بسيار احساس مسئوليت مي کردم.
اين حافظ کل قرآن کريم در بيان مزيت طرح حفظ 6 ساله گفت: حفظ 6 ساله فرصت بسيار خوبي براي تثبيت قرآن و آشنايي بيشتر با معني کلي  آيات را به وجود مي آورد و اگر به گذشته برگردم؛ باز هم ، همان طرح 6 ساله را براي حفظ انتخاب مي کنم.
وي در پاسخ به بيان احساسش پس از حفظ قرآن گفت: با حفظ قرآن با دنياي جديدي آشنا شدم و در روحيه ام تاثير عالي داشت.
زينب مظلومي مقدم از جمله برکات حفظ قرآن را علاوه بر داشتن دوستان قرآني و اعتماد به نفس؛ پيدا کردن روحيه ي قرآني دانست و گفت: ديد من بعد از حفظ قرآن، نسبت به آينده عالي شده و باعث شده که گذشته هاي تلخ را فراموش کنم و در سخت ترين شرايط زندگي، قرآن سرلوحه ي کارم باشد.
وي از سوره ي «مريم» به عنوان سوره اي که برايش دلنشين تر است يادکرده و گفت: آيات سوره ي «کوثر» که مي فرمايد:« اِنّا اَعْطَيناکَ اَلْکَوْثَر
فَصَلِّ لِرَبِّکَ وَانْحَرْاِنَّ شانِئَکَ هُوَ اَلْاَبْتَر» که معناي آن چنين است:«ما کوثر را به تو عطا کرديم. پس براي پروردگارت نماز بخوان و قرباني کن.که بدخواه تو ابتر است» را فرازي از قرآن مي دانم که با آن انس بيشتري دارم.