موسسه فرهنگی قرآن و عترت امیرالمومنین علیه السلام کاشان

مجری طرح تخصصی حفظ، ترجمه، تفسیر قرآن، نهج البلاغه و صحیفه سجادیه

امیرالمؤمنین علیه السلام فرمودند: بدترين توشه برای قيامت، ستم بر بندگان است. (حکمت 221 نهج البلاغه)     
کد خبر: 110292
تعداد بازدید: 395
تاریخ انتشار: - 18 : 10
صديقه شعباني؛ حافظ کل قرآن کريم:
با حفظ قرآن،خوب و بد مسائل را بهتر مي فهمم
صديقه شعباني حافظ کل قرآن کريم از شهرستان کاشان که توانست با شرکت در طرح 6 ساله حفظ قرآن در موسسه اميرالمومنين(ع) کاشان با مربي گري زهرا سلمان طاهري در سال 1396 فارغ التحفيظ شود؛ گفت: باحفظ قرآن،خوب و بد مسائل را بهتر مي فهمم
شعباني که متولد سال55 است وبراي حفظ قرآن، در طرح شش ساله شعبه يک خواهران موسسه ي اميرالمومنين(ع) واقع در خيابان اباذر حضور يافته است؛ گفت: خانه داري، داشتن زمان لازم و لازمه ي انجام يک کارمفيد دراين زمان سبب شد حفظ قرآن را انتخاب کنم.
وي درباره اهميت زياد قرائت و حفظ در ميان خانواده بيان کرد: جايگاه قرآن تا حدي است که همسرم نيز تصميم به حفظ گرفت و هم اکنون حافظ پنج جز قرآن است.
اين حافظ قرآن کريم ضمن اشاره به برکات مادي و معنوي حفظ در زندگي اش افزود: نگاهم به مسائل بعد از حفظ قرآن، نسبت به گذشته تفاوت پيدا کرده است؛ به گونه اي که خوب و بد مسائل را بهتر مي فهمم و درک مي کنم.
وي علاوه بر مهرباني ودلسوزي به عنوان ويژگي هاي يک مربي حفظ؛ به وجود خصايصي نظير صبر وحوصله تاکيد کرد وبا اشاره به مشهود بودن اثرگذاري يک مربي در طول دوره حفظ گفت: در کلاس ما
حتي نحوه ي حفظ و مرور هم با راهنمايي هاي مناسب مربي و درک وي از شرايط فرد، انجام مي شد.
اين حافظ قرآن کريم درباره مزيت طرح شش ساله گفت: اين طرح فشاري به زندگي روزمره شخص وارد نمي کند وبا آرامش بيشتري همراه است.
شعباني در پايان گفت: با شرکت در کلاس هاي تثبيت و جلسات جزخواني، جريان قرآن در زندگي خود را هم چنان حفظ مي کنم.
وي ازسوره هاي «نور، قصص، صافات و نمل» به عنوان سوره هايي که برايش دلنشين تراست ياد کرده و در بيان آيه اي که با آن انس بيشتري دارد به آيه 19 سوره نمل اشاره کرد که مي فرمايد:«...وَ قَالَ رَبِّ اَوْزِعْني اَنْ اَشْکُرَ نِعْمَتَکَ اَلّتي اَنْعَمْتَ عَلَيَّ وَ عَلَي والِدَيَّ وَ اَنْ اَعْمَلَ صالِحاً تَرْضاهُ...» که معناي آن چنين است:«...و گفت: پروردگارا! چنان کن که پيوسته سپاسگزار نعمت هايي باشم که به من و پدر و مادرم ارزاني داشته اي، و مرا توفيق انجام کارهاي نيکي را ده که تو از آن ها راضي باشي».