موسسه فرهنگی قرآن و عترت امیرالمومنین علیه السلام کاشان

مجری طرح تخصصی حفظ، ترجمه، تفسیر قرآن، نهج البلاغه و صحیفه سجادیه

امیرالمؤمنین علیه السلام فرمودند: بدترين توشه برای قيامت، ستم بر بندگان است. (حکمت 221 نهج البلاغه)     
کد خبر: 110293
تعداد بازدید: 299
تاریخ انتشار: - 50 : 9
طاهره باقري؛ حافظ کل قرآن کريم:
حفظ قرآن ، اول راه است
طاهره باقري حافظ کل قرآن کريم از شهرستان کاشان که توانست با شرکت در طرح 6 ساله ي حفظ قرآن در موسسه ي اميرالمومنين(ع) کاشان با مربي گري زهرا سلمان طاهري در سال تحصيلي 96-95 فارغ التحفيظ شود؛ گفت: احساس مي کنم با حفظ قرآن، مسئوليتم بيش از پيش سنگين تر شده و اينجا تازه اول راه است.
طاهره باقري که متولد سال59است وبراي حفظ قرآن، در طرح 6 ساله ي شعبه ي 1 خواهران موسسه ي اميرالمومنين(ع) واقع در خيابان اباذر حضور يافته است؛ ضمن اين که از همسر وخواهرش به عنوان مشوق هاي خود براي شروع حفظ ياد کرد؛گفت: مشوق اصلي ام براي حفظ، همسايه ام بود که خودش هم به حفظ قرآن مي رفت.
وي که متولد نصرآباد کاشان است ،در بيان عاملي که او را به حفظ علاقه مند ساخت؛ گفت:هميشه به اين فکر مي کردم که قرآن يکي از شفيعان ما در روز قيامت است و اگر مهجور بماند از ما شکايت خواهد کرد و به شفاعتش نخواهيم رسيد.
اين حافظ کل قرآن که داراي مدرک ديپلم است؛ ضمن اشاره به جايگاه حفظ و قرائت قرآن در ميان خانواده گفت: 2 تا از خواهرهايم نيز حفظ قرآن را شروع کرده اند و مادرم هم که به رحمت خدا رفته خيلي به قرائت قرآن علاقه داشت.
طاهره باقري با بيان اشاره به آشنايي با ساير علوم قرآني در طول اين دوره نظير ترجمه و تفسير، تجويد و صوت و لحن افزود:در طول اين 6 سال هر وقت موفق به حفظ صفحات جديد در هفته نمي شدم احساس مي کردم هيچ چيز به ياد ندارم و ناراحت بودم و اين احساس با من بود تا زماني که صفحاتم را حفظ کنم.
وي
تاثير يک مربي را در مسير حفظ بسيار زياد دانست و گفت: يک مربي بايد مهربان و دلسوز باشد و با رفتار خود در قرآن آموز ايجاد انگيزه کند که اين ويژگي ها به طور کامل در مربي من وجود داشت.
طاهره باقري ضمن اشاره به اين که اگر به گذشته برگردد؛ باز هم طرح 6 ساله را انتخاب مي کند؛ گفت: اين طرح  براي من که داراي همسر و 2 فرزند هستم به خاطر مشغله اي که داشتم و نمي توانستم در طرح هاي ديگر شرکت کنم بسيار سودمند بود.
وي در بيان احساساتش بعد از تمام کردن دوره ي حفظ گفت: احساس مي کنم مسئوليتم بيش از پيش سنگين شده و اينجا تازه اول راه است و با عمل کردن به قرآن و مواظبت بر رفتار، بايد از ضايع شدن حق قرآن جلوگيري کنم.
اين حافظ کل قرآن در پايان گفت: بعد از اتمام حفظ به شرکت در کلاس تفسير قرآن پرداختم و بسيار علاقه مندم که در اين کلاس ها نقشي داشته باشم و بتوانم ديگران را هم جذب کنم.
طاهره باقري تمام سوره هاي قرآن را دلنشين دانست و در بيان آيه اي از قرآن که با آن انس بيشتري دارد به آيه ي 3سوره ي طلاق اشاره کرد که مي فرمايد:«وَ يَرْزُقْهُ مِنْ حَيْثُ لا يَحْتَسِبْ وَمَنْ يَتَوَکَّلْ عَلَي اللهِ فَهوَ حَسْبُهُ اِنَّ اللهَ بالِغُ اَمْرِه قَدْ جَعَلَ اللهُ لِکُلِّ شَيءٍ قَدراً» که معناي آن چنين است:« وبه او از جايي که گمان نبرد؛ روزي عطا کند و هر که بر خدا توکل کند ؛خدا او را کفايت خواهد کرد که خدا امرش را روان و نافذ مي سازد و برهر چيزقدر و اندازه اي مقرر داشته است».