موسسه فرهنگی قرآن و عترت امیرالمومنین علیه السلام کاشان

مجری طرح تخصصی حفظ، ترجمه، تفسیر قرآن، نهج البلاغه و صحیفه سجادیه

امیرالمؤمنین علیه السلام فرمودند: آن كس كه لباس حياء بپوشد، كسی عيب او را نبيند. (حکمت 223 نهج البلاغه)     
کد خبر: 110340
تعداد بازدید: 476
تاریخ انتشار: - 37 : 18
حجت الاسلام حسن زاده؛
دوره کشوري تربيت مربي نهج البلاغه در کاشان به نيمه راه رسيد
جلسه پنجم دوره کشوري تربيت مربي نهج البلاغه ويژه خواهران و برادران توسط موسسه اميرالمومنين ع کاشان در روز جمعه 2 شهريور 97 در تالار فرهنگ اين شهرستان برگزار شد.
حجت الاسلام حسن زاده با اشاره به اينکه اين دوره کشوري در سه ترم و طي 9 جلسه برگزار مي شود؛ گفت: جلسه پنجم دوره تربيت مربي نهج البلاغه با تدريس دکتر محمد علي مجد فقيهي و دکتر محمد مهدي علي قلي در جمع 60 نفر از خواهران و برادران برگزار شد.
وي افزود: اين دوره با هدف آشنايي با روش هاي کلاسداري و پژوهش در زمينه نهج البلاغه، ارائه روش هاي يکسان و منسجم در زمينه آموزش مضامين و مفاهيم اين کتاب و شناسايي، جذب، پرورش و به کارگيري فعالان برگزار شده است.

مدير عامل موسسه اميرالمومنين عليه السلام ادامه داد: روش شناسي سير تاريخي نهج البلاغه، معرفي کتب و بررسي خطبه هاي مختلف در برهه هاي زماني متفاوت، ارائه روش علمي استفاده از نهج البلاغه شامل دانش هاي بيروني، ورودي و دروني و هم چنين بررسي سند خطبه ها از لحاظ تاريخي از جمله محتواي تدريس شده توسط دکتر محمد مهدي علي قلي در اين جلسه بود.
حجت الاسلام حسن زاده با معرفي دکتر محمد علي مجد فقيهي به عنوان استاد برجسته حوزه و دانشگاه خاطر نشان کرد: شرح يکي از خطبه هاي نهج البلاغه از مباحث آموزشي مطرح شده توسط وي در  دومين جلسه از ترم دوم اين دوره بود.
لازم به ذکر است که جلسات اول تا چهارم دوره کشوري تربيت مربي نهج البلاغه طي روزهاي بيست و نهم تير و پنجم، دوازدهم و بيست و ششم مرداد ماه با تدريس دکتر محمد مهدي علي قلي، مجيد معارف، حسين استاد ولي و بخشعلي قنبري برگزار شده است.
يادآوري مي شود به فراگيران اين دوره، گواهي نامه پايان دوره معتبر از طرف معاونت قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي اعطا مي گردد.