موسسه فرهنگی قرآن و عترت امیرالمومنین علیه السلام کاشان

مجری طرح تخصصی حفظ، ترجمه، تفسیر قرآن، نهج البلاغه و صحیفه سجادیه

امیرالمؤمنین علیه السلام فرمودند: آن كس كه لباس حياء بپوشد، كسی عيب او را نبيند. (حکمت 223 نهج البلاغه)     
کد خبر: 110348
تعداد بازدید: 375
تاریخ انتشار: - 51 : 9
حجت الاسلام حسن زاده؛
ترم دوم دوره کشوري تربيت مربي نهج البلاغه در کاشان به پايان رسيد
ترم دوم دوره کشوري تربيت مربي نهج البلاغه ويژه خواهران و برادران که از اواخر تير ماه توسط موسسه اميرالمومنين ع کاشان آغاز شده بود؛ در روز جمعه 9 شهريور 97 در تالار فرهنگ اين شهرستان به پايان رسيد.

حجت الاسلام حسن زاده با اشاره به حضور 60 فراگير در اين دوره گفت: در ششمين جلسه دوره تربيت مربي نهج البلاغه موضوعاتي نظير چگونگي حفظ، آشنايي با روش هاي حفظ، بهترين سن براي حفظ، ويژگي هايي شخصي که به حفظ اقدام مي کند و زمان و مکان مناسب جهت حفظ از جمله مباحث آموزشي به شمار مي رفت.
وي افزود: روش تحقيق و پژوهش در نهج البلاغه با تاکيد بر مقاله نويسي همراه با آموزش مراحل تحقيق، شامل؛ شرايط يک محقق، انواع تحقيق و پژوهش، ابزار تحقيق و پژوهش در نهج البلاغه، تحقيق فردي و گروهي، ضرورت تحقيق، پيش نياز مقاله نويسي و اخلاق پژوهش در نهج البلاغه نيز از موضوعاتي بود که توسط دکتر محمد مهدي علي قلي در اين جلسه تدريس شد.
مدير عامل موسسه اميرالمومنين عليه السلام کاشان ادامه داد: با تکيه بر آموزش هاي ارائه شده در طول اين دو ترم، هر يک از فراگيران موظفند شرح يکي از خطبه هاي نهج البلاغه را با موضوع انتخابي خود تا روز 13 مهر 97 به صورت يک مقاله تحويل دهند.

حجت الاسلام حسن زاده با اشاره به اينکه اين دوره کشوري در سه ترم و طي 9 جلسه برگزار مي شود؛ گفت: جلسات اول تا پنجم دوره کشوري تربيت مربي نهج البلاغه طي روزهاي بيست و نهم تير و پنجم، دوازدهم و بيست و ششم مرداد و هم چنين دوم شهريورماه با تدريس دکتر محمد مهدي علي قلي، مجيد معارف، حسين استاد ولي، بخشعلي قنبري و محمد علي مجد فقيهي برگزار شد.
وي افزود: اين دوره با هدف آشنايي با روش هاي کلاسداري و پژوهش در زمينه نهج البلاغه، ارائه روش هاي يکسان و منسجم در زمينه آموزش مضامين و مفاهيم اين کتاب و شناسايي، جذب، پرورش و به کارگيري فعالان برگزار شده است.
مدير عامل موسسه اميرالمومنين عليه السلام کاشان در پايان عنوان کرد: به فراگيران اين دوره، گواهي نامه پايان دوره معتبر از طرف معاونت قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي اعطا مي گردد.