موسسه فرهنگی قرآن و عترت امیرالمومنین علیه السلام کاشان

مجری طرح تخصصی حفظ، ترجمه، تفسیر قرآن، نهج البلاغه و صحیفه سجادیه

امیرالمؤمنین علیه السلام فرمودند: دل لوح ديده است، يعنی هر آنچه كه ديده می بيند در دل ثبت می گردد.     
کد خبر: 110396
تعداد بازدید: 730
تاریخ انتشار: - 9 : 16
حجت الاسلام حميد محمدي؛ دبير شوراي توسعه فرهنگي :
موسسه اميرالمومنين ع کاشان ،تنها مرکز تخصصي قرآن، نهج البلاغه و صحيفه سجاديه درکشوراست
«حجت الاسلام حميد محمدي»؛ دبير شوراي توسعه فرهنگي قرآن در هفتمين جلسه دوره کشوري تربيت مربي نهج البلاغه که توسط موسسه اميرالمومنين ع کاشان برگزار شد؛ اين موسسه را تنها مرکز تخصصي در هر سه زمينه قرآن، نهج البلاغه و صحيفه سجاديه دانست.
دبير شوراي توسعه فرهنگي قرآن در هفتمين جلسه دوره کشوري تربيت مربي نهج البلاغه که روز جمعه 13 مهر ماه 97 در تالار فرهنگ شهرستان کاشان برگزار شد؛ گفت: موسسه اميرالمومنين عليه السلام کاشان تنها مجموعه اي است که با تاکيد بر هر سه موضوع محوري مثلث هدايت ،حرکت مي کند.
وي
ضمن تشريح مثلث هدايت ادامه داد: اين مثلث در مقام تنزيل، قرآن نازل، در مقام تبيين، قرآن ناطق يا نهج البلاغه و در مقام تصعيد، قرآن صاعد يا کتاب صحيفه سجاديه را شامل مي شود که حرکت در هر سه محور براي همه و به خصوص مربيان و نهج آموزان اين دوره ضروري است.
حجت الاسلام  محمدي افزود: زندگي فردي، اجتماعي و خانوادگي هر شخص بايد بر اساس تدبر و تامل در سه کتاب قرآن، نهج البلاغه و صحيفه سجاديه طراحي شود و مهم ترين اتفاق زندگي هر شخص قرب و نزديکي به اين سه کتاب است.
دبير شوراي توسعه فرهنگي قرآن در پايان خاطر نشان کرد: هر شخص بايد تلاش کند تا مهجوريت اين سه کتاب را از خود بزدايد و خود را در پرتو نور اين کتب مقدس قرار دهد . زيرا در هيچ شرايطي اين کتاب ها مهجور نمي شوند بلکه ما هستيم که دچار مهجوريت مي شويم.
يادآوري مي شود که موسسه اميرالمومنين عليه السلام کاشان مجري طرح تخصصي حفظ، ترجمه و تفسير قرآن، نهج البلاغه و صحيفه سجاديه است.
لازم به ذکر است که دوره کشوري تربيت مربي نهج البلاغه در سه ترم و طي 9 جلسه برگزار مي شود که تاکنون هفت جلسه از اين دوره طي روزهاي بيست و نهم تير و پنجم، دوازدهم و بيست و ششم مرداد و دوم و نهم  شهريور و هم چنين سيزدهم مهر ماه با تدريس دکتر محمد مهدي علي قلي، مجيد معارف، حسين استاد ولي، بخشعلي قنبري، محمد علي مجد فقيهي و حجت الاسلام حميد محمدي برگزار شده است.