موسسه فرهنگی قرآن و عترت امیرالمومنین علیه السلام کاشان

مجری طرح تخصصی حفظ، ترجمه، تفسیر قرآن، نهج البلاغه و صحیفه سجادیه

امیرالمؤمنین علیه السلام فرمودند: بدترين توشه برای قيامت، ستم بر بندگان است. (حکمت 221 نهج البلاغه)     
کد خبر: 110397
تعداد بازدید: 241
تاریخ انتشار: - 27 : 9
حجت الاسلام حميد محمدي:
صحيفه سجاديه ،کتاب آينده بشريت است
دبير شوراي توسعه فرهنگي قرآن، ضمن حضور در هفتمين جلسه دوره کشوري تربيت مربي نهج البلاغه که توسط موسسه اميرالمومنين ع کاشان در روز جمعه 13 مهر ماه 97 برگزار شد؛ از صحيفه سجاديه به عنوان کتاب آينده بشريت ياد کرد.
«حجت الاسلام حميد محمدي» در جمع 60 فراگير هفتمين جلسه دوره کشوري تربيت مربي نهج البلاغه که در تالارفرهنگ شهرستان کاشان برگزارشد؛گفت: ادبيات صحيفه سجاديه و نهج البلاغه کاملا متفاوت است. نهج البلاغه سبب هراس انسان از پرتگاه ها و لغزش ها مي شود اما صحيفه سجاديه کتابي است که اميد را در دل انسان زنده مي کند و کتاب آينده بشريت است.
دبير شوراي توسعه فرهنگي قرآن در بيان دلايل اين که چرا صحيفه سجاديه کتاب آينده بشريت است؛ ادامه داد: مرور وضعيت جوامع ديگر و تبيين وضعيت آفريقا به عنوان کشوري که بت پرستي در آن رايج بوده و اکنون با توجه به نقش صحيفه سجاديه در آن بيش از 30 ميليون شيعه بومي آفريقايي در آن وجود دارند؛ بر اين حرف صحه مي گذارد.
حجت الاسلام حميد محمدي افزود: صحيفه سجاديه کتاب فاخري است که هم اکنون در کشورهايي چون عربستان سعودي مشتاقان زيادي دارد و حتي اين کتاب به دليل برخورداري از ادبيات بي نظير خود، جز متون درسي کشيش ها و مبلغان مذهبي واتيکان به شمار مي رود .
وي در پايان خاطر نشان کرد:  کتاب صحيفه سجاديه نه تنها به عنوان يک کتاب مناجات بلکه يک دوره از معارف است که همه انسان ها روي آن توافق مي کنند و مي تواند به عنوان يک نقطه قوت در اختيار ما قرار بگيرد.
لازم به ذکر است که دوره کشوري تربيت مربي نهج البلاغه در سه ترم و طي 9 جلسه برگزار مي شود که تاکنون هفت جلسه از اين دوره طي روزهاي بيست و نهم تير و پنجم، دوازدهم و بيست و ششم مرداد و دوم و نهم  شهريور و هم چنين سيزدهم مهر ماه با تدريس دکتر محمد مهدي علي قلي، مجيد معارف، حسين استاد ولي، بخشعلي قنبري، محمد علي مجد فقيهي و حجت الاسلام حميد محمدي برگزار شده است.