موسسه فرهنگی قرآن و عترت امیرالمومنین علیه السلام کاشان

مجری طرح تخصصی حفظ، ترجمه، تفسیر قرآن، نهج البلاغه و صحیفه سجادیه

امیرالمؤمنین علیه السلام فرمودند: دل لوح ديده است، يعنی هر آنچه كه ديده می بيند در دل ثبت می گردد.     
کد خبر: 110405
تعداد بازدید: 435
تاریخ انتشار: - 23 : 10
حجت الاسلام حسن زاده خبرداد:
سوگواري نونهالان قرآني جنت در شهادت حضرت رقيه (س)
روز دوشنبه 23 مهر 97 همزمان با فرا رسيدن شهادت حضرت رقيه (س)، مراسم عزايي با حضور بيش از 220 نونهال قرآني مدارس جنت وابسته به موسسه اميرالمومنين ع در درشهرستانهاي کاشان وآران وبيدگل برگزار شد.
حجت الاسلام حسن زاده گفت: شناساندن واقعه کربلا و به طور ويژه حضرت رقيه سلام الله عليها به کودکان  به عنوان يک دختر عفيفه محجبه و نيز ترويج فرهنگ تکريم از ائمه معصومين و خاندان مطهر ايشان به عنوان کامل ترين و شايسته ترين الگوي رفتاري براي همه اقشار و به خصوص نونهالان از اهداف برگزاري اين مراسم به شمار مي رفت.

وي ادامه داد: مراسم عزايي با حضور بيش از 150 نونهال قرآني مدارس جنت وابسته به موسسه اميرالمومنين ع کاشان در حسينيه سلطان عطا بخش ع واقع در خيابان ملا حبيب الله برگزار شد که قرائت قران، سرود ملي، قصه گويي، شعرخواني، نقادي واقعه عاشورا، مداحي و سخن راني از برنامه هاي اجرا شده در اين مراسم بود.
مدير عامل موسسه اميرالمومنين عليه السلام کاشان افزود: برپايي نمايشگاهي با عنوان«کودکانه هايي براي سه ساله کربلا» که شامل دل نوشته ها و نقاشي هاي دانش آموزان به حضرت رقيه سلام الله عليها بود؛ قسمت ديگري از اين مراسم را تشکيل مي داد.

حجت الاسلام حسن زاده در ادامه به برگزاري مراسمي در دبستان دخترانه جنت شهرستان آران و بيدگل اشاره کرد و گفت: سوگواره اي به همين مناسبت به طور همزمان با حضور نزديک به 70 نونهال در دبستان قرآني جنت واقع در شهرستان آران و بيدگل نيز برگزار شد که شعر خواني، اجراي نمايش و... از قسمت هاي اين برنامه بود.
لازم به ذکر است که مدارس قرآني جنت وابسته به موسسه اميرالمومنين عليه السلام کاشان در 5 شعبه مجزا و 26 کلاس با استفاده از کادري مجرب به ارائه فعاليت هاي آموزشي مي پردازد.