موسسه فرهنگی قرآن و عترت امیرالمومنین علیه السلام کاشان

مجری طرح تخصصی حفظ، ترجمه، تفسیر قرآن، نهج البلاغه و صحیفه سجادیه

امیرالمؤمنین علیه السلام فرمودند: به خدا سوگند اين دنياى شما در چشم من خوارتر و پست تر است از استخوان بی گوشت خوك كه در دست گرفتار به بيمارى خوره باشد. (حکمت 228 نهج البلاغه)     
کد خبر: 110414
تعداد بازدید: 380
تاریخ انتشار: - 34 : 14
حجت الاسلام حسن زاده خبرداد:
نشست علمي پژوهشي حافظان قرآن و نهج البلاغه با «آيت الله دين پرور» در بنياد بين المللي نهج البلاغه
روز دوشنبه 30 مهر 97 حافظان قرآن و نهج البلاغه موسسه اميرالمومنين ع کاشان، ضمن حضور وبازديد از بنياد بين المللي نهج البلاغه در شهر قم با «آيت الله سيد جمال الدين دين پرور» وپژوهشگران اين بنياد نشست علمي پژوهشي برگزارکردند.
حجت الاسلام حسن زاده با بيان اين مطلب که بنياد نهج البلاغه، موسسه اي با هدف پژوهش تخصصي درباره نهج البلاغه است که به کوشش آيت الله دين پرور راه اندازي شده ؛ گفت: آشنايي با مباني پژوهش در نهج البلاغه طي حضور در کارگاه هاي آموزشي، بازديد از کتابخانه تخصصي نهج البلاغه بنياد و زيارت حضرت معصومه سلام الله عليها و مسجد مقدس جمکران از برنامه هايي بود که در اين روز انجام شد.

وي ادامه داد: نخستين کارگاه آموزشي بنياد نهج البلاغه در اين روز، توسط «حجه الاسلام محمودي» و با موضوعاتي چون معرفي کتاب نهج السعاده به عنوان جامع ترين و کامل ترين اثر گردآوري شده از سخنان اميرالمومنين عليه السلام و يکي از کتب مفيد در زمينه پژوهش و نيز آموزش روش پژوهش که شامل احيا روش تحقيق گذشتگان، پژوهش هاي موضوعي، بررسي اصطلاحات موضوعي به کارگرفته شده، ويژگي هاي موضوع و..بود؛ برگزار شد.

مديرعامل موسسه اميرالمومنين عليه السلام کاشان عنوان کرد: در کارگاه دوم مبحث پويايي قرآن و نهج البلاغه و نيز بررسي يکي از خطبه هاي کتاب نهج البلاغه و تبيين علمي اين خطبه توسط «حجه الاسلام هاشمي» ارائه گرديد.
حجت الاسلام حسن زاده خاطرنشان کرد: ديدار با «آيت الله سيد جمال الدين دين پرور» و استفاه از بيانات ايشان در خصوص تاکيد بر استمرار محتواي فرهنگي کشورمان
به منظور انتقال به نسل هاي آينده که از طريق ترويج آموزه هاي کتب قرآن، نهج البلاغه و صحيفه سجاديه حاصل مي شود؛ يکي ديگر از بخش هاي اين برنامه بود.

وي
با اشاره به اينکه زيارت جمعي حرم حضرت معصومه سلام الله عليها و مسجد مقدس جمکران و نيز بازديد از کتابخانه بنياد از برنامه هاي فرهنگي و زيارتي اين روز به شمار مي رفت؛ تصريح کرد: کتابخانه بنياد واقع در ساختمان اصلي و با موضوع امام علي عليه السلام و نهج‌البلاغه است که بيش از هزاران جلد کتاب به زبان‌هاي فارسي، عربي و ديگر زبان‌ها را در خود جاي داده است.
مدير عامل موسسه اميرالمومنين عليه السلام کاشان در ادامه گفت: ترجمه هاي فارسي نهج البلاغه، ترجمه هاي منظوم، ترجمه هاي خارجي نهج البلاغه، شروح عربي و فارسي، شروح خاص بر خطبه هاي نهج البلاغه، معجم هاي موضوعي و لغوي نهج البلاغه و ... از جمله  کتاب هاي گردآوري شده در کتابخانه بنياد مي باشد.
حجت الاسلام حسن زاده خاطر نشان کرد: برگزاري جلسه اي در اين کتابخانه به منظور آشنايي با فهرست کتب، معرفي کتبي که در يک پژوهش عملي به کار گرفته مي شود و نيز آموزش گام هاي اوليه براي آغاز يک پژوهش جامع در نهج البلاغه بخش پاياني اين دوره آموزشي به شمار مي رفت.