موسسه فرهنگی قرآن و عترت امیرالمومنین علیه السلام کاشان

مجری طرح تخصصی حفظ، ترجمه، تفسیر قرآن، نهج البلاغه و صحیفه سجادیه

امیرالمؤمنین علیه السلام فرمودند: شگفتا كه حسودان از سلامتی خود غافل مانده اند. (حکمت 225 نهج البلاغه)     
کد خبر: 110499
تعداد بازدید: 200
تاریخ انتشار: - 49 : 15
مديرعامل اتحاديه تشکل هاي قرآن و عترت کشور؛
موسسه اميرالمومنين ع کاشان از سردمداران حوزه نهج البلاغه در کشور است
حسن محمدي؛ مدير‌عامل اتحاديه تشکل‌هاي قرآن و عترت کشور به دنبال حضوروتدريس در دوره آموزش مديريت موسسات فرهنگي قرآني که توسط موسسه اميرالمومنين ع کاشان در روز جمعه 7 دي ماه 97 در دانشگاه فرهنگيان اين شهرستان برگزار شد؛ از اين موسسه به عنوان سردمدار حوزه نهج البلاغه در کشور ياد کرد.
محمدي گفت: در ميان 4 تا 5 هزار موسسه قرآني که در کشور فعاليت مي کنند و بزرگترين شبکه ساختارمند در حوزه مدني را تشکيل مي دهند؛ موسسه اميرالمومنين عليه السلام کاشان به دليل برخورداري از ويژگي هاي منحصر به فرد خود، جز موفق ترين موسسات قرآني است.

وي ادامه داد: نقاط قوت و ضعف، دو مولفه اي است که داخل هر سازمان وجود دارد  و براي آن مزيت رقابتي ايجاد ميکند. البته هميشه اين مزيت رقابتي بر سر مسائل مادي نيست و مي تواند مسائل معنوي را هم در برگيرد؛ مانند موسسه اميرالمومنين عليه السلام کاشان که از خلاء اجتماعي نهج البلاغه استفاده کرد و آن را يک مزيت رقابتي براي خود در نظر گرفت.

مدير عامل اتحاديه تشکل هاي قرآن و عترت کشور در پايان افزود: اکنون بين تمام موسسات قرآني، موسسه اميرالمومنين عليه السلام کاشان يکي از موفق ترين مجموعه ها در حوزه نهج البلاغه است؛ زيرا با بهره گيري از خلاء موجود در اين زمينه که  به شکل يک تهديد اجتماعي بروز پيدا کرده  بود؛ بهره برده و آن را به يک فرصت داخلي تبديل نمود و اکنون از سردمداران حوزه  نهج البلاغه در کشور است.