موسسه فرهنگی قرآن و عترت امیرالمومنین علیه السلام کاشان

مجری طرح تخصصی حفظ، ترجمه، تفسیر قرآن، نهج البلاغه و صحیفه سجادیه

امیرالمؤمنین علیه السلام فرمودند: دل لوح ديده است، يعنی هر آنچه كه ديده می بيند در دل ثبت می گردد.     
کد خبر: 110586
تعداد بازدید: 725
تاریخ انتشار: - 28 : 9
حجت الاسلام حسن زاده خبرداد؛
برگزاري جشن تکليف کلاس سومي هاي دبستان دخترانه جنت آران و بيدگل
همزمان با فرا رسيدن ولادت حضرت زهرا(س) در روز سه شنبه 7 اسفند ماه ۹۷ جشن تکليف پايه سوم دبستان دخترانه جنت موسسه اميرالمومنين ع آران و بيدگل برگزار گرديد.

حجت الاسلام حسن زاده ضمن اشاره به اين مطلب گفت: جشن عبادت، گشايش راهي نوراني فرا سوي مسير بندگي مخلوق است و عيدي است که در آن صلاحيت عبد بودن احراز مي گردد. بنابراين موسسه اميرالمومنين(ع) برآن شد تا براي دانش آموزان پايه سوم دبستان جنت، خاطره اي به ياد ماندني را در يادها نهادينه کند.


وي گفت: آشنايي و آموزش مسائل ديني به دانش آموزان پايه سوم و اهميت سن تکليف براي دختران ۹ ساله، هدف کلي از برگزاري اين مراسم محسوب مي شودکه به همين منظور مجريان و دست اندرکاران دبستان دخترانه جنت آران و بيدگل در دومين سال فعاليت خود در هر چه با شکوه تر برگزارکردن اين مراسم اهتمام ورزيدند


مدير عامل موسسه اميرالمومنين(ع) ادامه داد: ايجاد روزي شاد و به يادماندني براي دانش آموزان، آشنايي نونهالان با سن تکليف  واحکام مرتبط باآن، تبليغ و نشر مسائل اعتقادي دين اسلام، زيبا نمودن دين براي نونهالان و ايجاد حس بزرگ شدن براي آنان از جمله اهداف جزئي برگزاري اين جشن بود.
وي تصريح کرد: پيش دبستان و دبستان دخترانه جنت آران و بيدگل با حضور نزديک به 70 نونهال در سال تحصيلي ۹۷-۹۸، به فعاليت مي پردازد که نرگس دهقاني و سمانه دادخواه با مربيگري اسما ميرزازاده در پايه سوم اين مدرسه مشغول به تحصيل هستند.


 حجت الاسلام حسن زاده خاطرنشان کرد: قرائت کلام وحي ، سرودخواني دانش آموزان در حالي که چادر هاي سفيد برسر کرده بوند و دکلمه خواني از برنامه هاي اجرا شده در اين روز بود.
وي افزود: سوگندنامه خواني که توسط دانش آموزان پايه سوم قرائت شد، برگزاري مسابقات و در پايان اهداي جوايز نيز به اين برنامه رنگ و جلوه اي متفاوت بخشيد.
مدير عامل موسسه اميرالمومنين(ع) کاشان با بيان اين که اين مراسم با حضور والدين دانش آموزان برگزار گرديد؛ گفت: دعوت از والدين به منظور افزايش شناخت و آگاهي ايشان نسبت به حساسيت سن بلوغ دختران و هم چنين با هدف همراهي کردن نونهالانشان در اين روز با اهميت
  صورت گرفت.
وي عنوان کرد: تعريف سن تکليف، لزوم داشتن مرجع تقليد و معرفي آنان، رعايت حجاب و فرائض الهي از جمله مباحثي به شمار مي رفت که دراين روز به صورت پرسش و پاسخ و با هدف آموزش به دانش آموزان منتقل شد