موسسه فرهنگی قرآن و عترت امیرالمومنین علیه السلام کاشان

مجری طرح تخصصی حفظ، ترجمه، تفسیر قرآن، نهج البلاغه و صحیفه سجادیه

امیرالمؤمنین علیه السلام فرمودند: شگفتا كه حسودان از سلامتی خود غافل مانده اند. (حکمت 225 نهج البلاغه)     
کد خبر: 110624
تعداد بازدید: 155
تاریخ انتشار: - 49 : 12
حجت الاسلام حسن زاده خبر داد:
آغاز ثبت نام دوره تربيت معلم جامع قرآن در کاشان
ثبت نام اولين دوره تربيت معلم جامع قرآن ويژه خواهران با شعار«زندگي آموختني است» توسط موسسه اميرالمومنين ع کاشان از هفته سوم فروردين ماه آغاز شده و تا پايان اين ماه ادامه دارد.


حجت الاسلام حسن زاده گفت: اين دوره براي اولين بار در کاشان به صورت تجميع 5 دوره در يک دوره آموزشي در 12 روز به صورت ناپيوسته و در دو نوبت صبح و بعد از ظهر برگزار مي شود.
وي ادامه داد: دوره تربيت معلم جامع قرآن؛ شامل دوره مقدماتي، تکميلي و پيشرفته تربيت مربي قرآني کودک با تدريس مهدي فاضلي؛ فعال کشوري در زمينه کودک به همراه دوره طرح درس و بودجه بندي دروس و هم چنين فنون کلاسداري و روش تدريس حفظ قرآن کريم مي باشد.
مدير عامل موسسه اميرالمومنين عليه السلام در خصوص سر فصل هاي آموزشي دوره مقدماتي تربيت مربي قرآني کودک تصريح کرد: سر فصل هاي آموزشي اين دوره از سوي معاونت قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي  به صورت حضوري و در ۲۴ ساعت تعريف شده است که آموزش آن به مدت ۳ روز متوالي در ۲ نوبت صبح و بعد از ظهر و در روزهاي چهارم، پنجم و ششم ارديبهشت ماه برگزار مي گردد.
وي روانشناسي نحوه برخورد با کودکان و مشکلات ايشان را از عناوين دروس تکميلي خواند و افزود: سر فصل هاي آموزشي اين دوره نيز از سوي معاونت قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي
  به صورت حضوري و در ۲۴ ساعت در در دو نوبت صبح و عصر تعريف شده است که در روزهاي يازدهم، دوازدهم و سيزدهم ارديبهشت ماه برگزار مي گردد.
حجت الاسلام حسن زاده  با بيان اين که دوره پيشرفته تربيت مربي قرآني کودک درقالب چند کارگاه آموزشي و طي 4 روز يعني در روزهاي 21 تا 24 خردادماه برگزار مي گردد، ادامه داد: اين کارگاه ها موضوعاتي نظير آموزش مهارت هاي خود آگاهي، همدلي، ارتباط بين فردي، ارتباط موثر، کاهش هيجانات منفي، کودک نقاد، مديريت استرس، حل مسئله، خلاقيت و تصميم گيري را شامل مي شود.
مديرعامل موسسه اميرالمومنين عليه السلام کاشان عنوان کرد: به منظور تربيت نيروهاي متخصص و کارآمد جهت برگزاري بهينه کلاس هاي قرآني و هم چنين لزوم برنامه ريزي دقيق و اجراي مناسب طرح هاي حفظ، دوره فنون کلاس داري و روش تدريس حفظ قرآن کريم به همراه دوره طرح درس و بودجه بندي دروس طي 2 روز و در دو نوبت صبح و بعد از ظهر در تير ماه برگزار خواهد شد.
وي خاطرنشان کرد: فراگيران موظف به حضور به موقع و فعال در تمامي جلسات آموزشي و غيبت بيش از 3 ساعت در مجموع ساعات آموزشي هر دوره و عدم حضور در جلسات باعث حذف از دوره خواهد شد.
حجت الاسلام حسن زاده ادامه داد: داوطلبان دوره موظف اند پس از اتمام دوره و قبولي در آزمون هاي پاياني جهت دريافت گواهي نامه، 100 ساعت کارورزي با توجه به شرايط ارائه شده از طرف موسسه را بگذرانند که پس از پايان دوره و مشخص شدن نمرات و حضور در دوره کارورزي و موفقيت در آن از متقاضيان جوياي کار در مجموعه موسسه اميرالمومنين عليه السلام کاشان مصاحبه به عمل مي آيد.
وي افزود: در صورت قبولي در مصاحبه با در نظر گرفتن اولويت نمره دوره، نمره مصاحبه، نمره کارورزي و سوابق تحصيلي و نيز تجربه کاري؛ جهت اشتغال به فعاليت هاي موسسه از افراد دعوت به عمل مي آيد.
مديرعامل موسسه اميرالمومنين عليه السلام کاشان در پايان تصريح کرد: علاقمندان مي توانند به يکي از شعب خواهران موسسه اميرالمومنين عليه السلام به آدرس کاشان، خيابان اباذر، جنب ساختمان مرکزي،کوي شهيد قطان و يا تماس با شماره تلفن هاي 55446323-55464445، و يا با مراجعه به آدرس سه راه مدرس، ابتداي بلوار شهيد مفتح، کوچه شهيد قسمت کننده، وحدت 9 و يا تماس با شماره تلفن هاي 55579571- 55542106، جهت ثبت نام اقدام نمايند.
حجت الاسلام حسن زاد ادامه داد: افراد مي توانند براي ثبت نام به آدرس خيابان ملا حبيب الله شريف، نبش چهارراه امام جواد (ع) مراجعه کرده و يا با شماره تلفن هاي 55240109- 55225891 نيز تماس حاصل نمايند.
وي در پايان خاطر نشان کرد: ثبت نام از طريق ارسال عدد 2 به سامانه پيامکي 100024800 نيز انجام مي شود.