موسسه فرهنگی قرآن و عترت امیرالمومنین علیه السلام کاشان

مجری طرح تخصصی حفظ، ترجمه، تفسیر قرآن، نهج البلاغه و صحیفه سجادیه

امیرالمؤمنین علیه السلام فرمودند: دل لوح ديده است، يعنی هر آنچه كه ديده می بيند در دل ثبت می گردد.     
کد خبر: 120643
تعداد بازدید: 478
تاریخ انتشار: - 1 : 9
حجت الاسلام حسن زاده خبر داد:
برگزاري مراسم مناجات خواني و قرائت دعاي ابوحمزه ثمالي درکاشان
موسسه اميرالمومنين ع کاشان همزمان با فرا رسيدن ماه مبارک رمضان ، مراسم مناجات خواني و قرائت دعاي ابوحمزه ثمالي را با حضور علاقمندان از دوشنبه 16 ارديبهشت ماه 98 برگزار مي کند.
حجت الاسلام حسن زاده با اشاره به اينکه موسسه اميرالمومنين عليه السلام کاشان هر ساله طي جلساتي در شب هاي ماه رمضان به برگزاري مراسم قرائت دعاي ابوحمزه ثمالي با حضور نوجوانان و جوانان مي پردازد؛ گفت: برگزاري جلسات مديحه سرايي، مرثيه سرايي و سخنراني تبليغي درقالب هيات حافظان قرآن ونهج البلاغه از فعاليت هاي موسسه اميرالمومنين عليه السلام کاشان در حوزه تبليغ و ترويج است که تاکنون هزاران نفر از عموم مردم از آن برخوردار شده اند.

وي درباره مضامين دعاي ابوحمزه ثمالي گفت: اين دعا دربر دارنده بخش هايي چون نيايش به درگاه خدا، چگونگي کسب معرفت الهي، طريق پيمودن مسير کمال، بيان سيئات و حسنات و نحوه درخواست از خداوند و... مي باشد که از ابوحمزه ثمالي؛ يکي از اصحاب خاص امام سجاد عليه السلام نقل شده است.
مدير عامل موسسه اميرالمومنين عليه السلام کاشان هدف از برگزاري اين مراسم را ترويج فرهنگ مناجات خواني عنوان کرد و خاطر نشان ساخت: ماه مبارک رمضان؛ ماه خودسازي، پالايش روح و فرصتي مناسب براي دعا، نيايش و مناجات و ارتباط با خدا است و استمرار و مداومت در دعا موجب دوام و ماندگاري آرامش روحي و رواني انسان را فراهم مي کند.
يادآوري مي شود اين برنامه تحت عنوان«سي شب عاشقي» هر شب از ساعت 23 و 30 دقيقه در مسجد و حسينيه ترک آباد واقع درخيابان فاضل نراقي نبش خيابان علوي برگزار مي گردد.