موسسه فرهنگی قرآن و عترت امیرالمومنین علیه السلام کاشان

مجری طرح تخصصی حفظ، ترجمه، تفسیر قرآن، نهج البلاغه و صحیفه سجادیه

امیرالمؤمنین علیه السلام فرمودند: گروهی، خدا را به شوق بهشت مى‏ پرستند، اين عبادت بازرگانان است و گروهی خدا را از ترس عذاب او مى ‏پرستند، اين عبادت بردگان است و گروهی خدا را براى سپاس او مى ‏پرستند، اين عبادت آزادگان است. (حکمت 237 نهج البلاغه)     
کد خبر: 120669
تعداد بازدید: 475
تاریخ انتشار: - 9 : 11
زهرا نظري مطلق ؛ حافظ کل قرآن کريم:
مدرسه شبانه روزي حفظ يکساله قرآن کاشان، بهترين مکان براي خودسازي است
زهرا نظري مطلق حافظ کل قرآن کريم از خراسان رضوي که توانست با حضور خود در مدرسه شبانه روزي حفظ يکساله قرآن ونهج البلاغه موسسه اميرالمومنين (ع) کاشان در سال تحصيلي 98-97 طي مدت ۹ ماه فارغ التحفيظ شود؛ گفت: مدرسه شبانه روزي حفظ يکساله قرآن و نهج البلاغه، بهترين مکان براي فراگيري، حفظ قرآن و هم چنين خودسازي است.


نظري مطلق که متولد سال 79 بوده و از شهر بَردَسکن استان خراسان رضوي در مدرسه شبانه روزي حفظ قرآن ونهج البلاغه موسسه اميرالمومنين عليه السلام حضور يافته، درباره اينکه از چه طريق با اين موسسه آشنا شده است؛ گفت: سال گذشته براي سفر به کاشان آمديم. يکي از مکان هايي که از آن ديدن کرديم؛ باغ فين بود. در آن روز، بچه هاي سال پيش مدرسه شبانه روزي موسسه اميرالمومنين ع در باغ فين بودند. از آنجا که قبلا هم در رشته حفظ قرآن مشغول بودم؛ مادرم پي گيري کردند و شماره موسسه را گرفتند.


وي درباره دليل خود از انتخاب مدرسه شبانه روزي حفظ يکساله قرآن و نهج البلاغه خاطر نشان کرد: به نظرم مدرسه شبانه روزي حفظ يکساله قرآن و نهج البلاغه، بهترين مکان براي فراگيري، حفظ قرآن و هم چنين خودسازي است. مهم ترين نقاط قوت اين مدرسه يکي کلاس هاي جانبي و يکي هم مربيان مجربي است که به پيشرفت در زمينه هاي مختلف خيلي به ما کمک کردند.
اين حافظ قرآن کريم درباره ميزان گسترش فرهنگي قرآني در منطقه زندگي خود تصريح کرد: محيط زندگي من و افراد اين منطقه براي انجام فعاليت هاي قرآني مستعد هستند و اين خود يکي از زمينه هاي گرايش من به قرآن بود.

نظري مطلق درباره کلاس ها و برنامه هاي جانبي اي که در طول سال در کنار حفظ قرآن در مدرسه شبانه روزي برگزار مي شد؛ عنوان کرد: از ميان کلاس ها و دوره ها؛ دوره تجويد براي من به منزله اولين قدم براي شروع يادگيري يک امر مهم بود و کارگاهاي تربيت فرزند هم  بسيار جذاب بودند. ضمن اينکه از بين برنامه هاي جانبي هم شرکت در مناجات خواني ها برايم مفيدتر بود.


وي درباره ويژگي هاي يک مربي خوب و مهم ترين مشوقش در مسير حفظ قرآن گفت: خلاق و پر انرژي بودن و هم چنين انتقال تجربيات از همان آغاز کار از ويژگي هاي يک مربي خوب است که اين ويژگي ها در مربي من مشهود بود. هم چنين ميتوانم بگويم که بهترين مشوق من در اين مسير؛ مدير مدرسه شبانه روزي بود.
اين حافظ قرآن کريم از آيه 14 سوره علق که مي فرمايد:«
أَلَمْ يَعْلَمْ بِأَنَّ اللَّهَ يَرَي» و معني آن چنين است:« آيا او ندانست که خدا (اعمال زشتش را) مي‌بيند (و از او روزي انتقام مي‌کشد).» را فرازي از قرآن معرفي کرد که با آن انس بيشتري دارد.