موسسه فرهنگی قرآن و عترت امیرالمومنین علیه السلام کاشان

مجری طرح تخصصی حفظ، ترجمه، تفسیر قرآن، نهج البلاغه و صحیفه سجادیه

امیرالمؤمنین علیه السلام فرمودند: دل لوح ديده است، يعنی هر آنچه كه ديده می بيند در دل ثبت می گردد.     
کد خبر: 120677
تعداد بازدید: 419
تاریخ انتشار: - 53 : 11
عارفه گلبرگ ؛ حافظ کل قرآن کريم:
وجود فضا ومکان عالي از نقاط قوت مدرسه شبانه روزي کاشان است
عارفه گلبرگ حافظ کل قرآن کريم از شهر قم که توانست با حضور خود در مدرسه شبانه روزي حفظ يکساله قرآن ونهج البلاغه موسسه اميرالمومنين (ع) کاشان در سال تحصيلي 97-98 طي مدت ۹ ماه فارغ التحفيظ شود؛ گفت: وجود فضا ومکان عالي از نقاط قوت مدرسه شبانه روزي کاشان است.

گلبرگ که متولد سال82 بوده و از قم در مدرسه شبانه روزي حفظ قرآن ونهج البلاغه موسسه اميرالمومنين عليه السلام حضور يافته، درباره ميزان گسترش فرهنگ قرآني در منطقه زندگي خود گفت: کودکان، نوجوانان و جوانان قم از قشر مذهبي هستند و به قرآن گرايش دارند و به تبع، خانواده من هم از اين فرهنگ متاثر بوده و علاوه بر من، خواهر و برادرم نيز از حافظين قرآن کريم هستند.

وي درباره دليل خود از انتخاب مدرسه شبانه روزي حفظ يکساله قرآن و نهج البلاغه با توجه به ظرفيتي که در شهر قم وجود دارد؛ خاطر نشان کرد: در اين جا مي توانستم بيشتر روي حفظ قرآن تمرکز کنم. در واقع وجود فضا و مکان عالي از نقاط قوت مدرسه شبانه روزي کاشان است. به علاوه فرصتي ايجاد مي شد که با افراد و فرهنگ هاي ديگر نيز آشنا شوم.
اين حافظ قرآن کريم درباره کلاس هاي جانبي طرح حفظ يکساله توضيح داد: کلاس اخلاق با وجود استاد با تجربه و روش تدريس قابل فهمي که داشتند؛ فوق العاده و تاثير گذار بود. کلاس امام شناسي اطلاعات زيادي را درباره پيامبران، ائمه اطهار عليهم السلام و علي الخصوص امام زمان (عج) به من داد.
گلبرگ افزود: وجود داشتن فرصت براي تمرين عملي همزمان با کلاس آموزشي در دوره تجويد خيلي به يادگيري ما کمک کرد. به علاوه کارگاه هاي تربيت فرزند نيز به دليل روش آموزش استاد باعث مي شد که واقعا مباحث را ياد بگيريم و هيچ وقت فراموش نکنيم.

وي صبور بودن، داشتن اخلاق قرآني، مهربان و جدي بودن را از ويژگي هاي يک مربي خوب برشمرد و گفت: وجود اين ويژگي ها در يک مربي مي تواند زمينه رشد و موفقيت شاگردان را فراهم کند.
اين حافظ قرآن کريم از بين برنامه هاي جانبي طول طرح، شرکت در مناجات خواني ها و به ويژه مراسم دعاي کميل را مفيدتر دانست و گفت: با حضور در اين مراسم ها بود که مي توانستم هم چنان روبه جلو حرکت کرده و پيشرفت داشته باشم.
گلبرگ در بيان هدفش از حفظ قرآن و برنامه اش پس از بازگشت به محل زندگي گفت: به دنبال اين بودم که به کمال و آرامش مطلوب دست پيدا کنم و به شکر خدا اکنون تا حد زيادي به اين هدف رسيده ام که در اين راه، پدر و مادرم مهم ترين مشوق هاي من بودند و هردو به من کمک کرده و زمينه موفقيتم را ايجاد کردند. هم چنين تصميم دارم پس از پايان دوره و بازگشتن به محل زندگي در حرم مطهر حضرت معصومه سلام الله عليها مربي حفظ قرآن شوم.

وي افزايش اعتماد به نفس را از مهم ترين برکات حفظ قرآن دانسته و ادامه داد: وقتي موفق به اتمام حفظ قرآن شدم احساس مي کردم که بار بزرگي که بر دوشم قرار داشت؛ برداشته شده است.

اين حافظ قرآن کريم سوره يس را دلنشين ترين سوره و  آيه 98 سوره مائده که مي فرمايد:«  اعْلَمُوا أَنَّ اللَّهَ شَدِيدُ الْعِقَابِ وَأَنَّ اللَّهَ غَفُورٌ رَحِيمٌ» و معني آن چنين است:« بدانيد که خدا هم عِقابش بسيار سخت و دشوار است و هم خدا بسيار بخشنده و مهربان است» را فرازي از قرآن معرفي کرد که با آن انس بيشتري دارد.