موسسه فرهنگی قرآن و عترت امیرالمومنین علیه السلام کاشان

مجری طرح تخصصی حفظ، ترجمه، تفسیر قرآن، نهج البلاغه و صحیفه سجادیه

امیرالمؤمنین علیه السلام فرمودند: گروهی، خدا را به شوق بهشت مى‏ پرستند، اين عبادت بازرگانان است و گروهی خدا را از ترس عذاب او مى ‏پرستند، اين عبادت بردگان است و گروهی خدا را براى سپاس او مى ‏پرستند، اين عبادت آزادگان است. (حکمت 237 نهج البلاغه)     
کد خبر: 120680
تعداد بازدید: 370
تاریخ انتشار: - 22 : 7
زينب عصاريان؛ پرسنل نمونه موسسه اميرالمومنين ع کاشان درسال 97:
تيمي که در آن کار مي کردم در رسيدن من به اين جايگاه بسيار موثر بود
زينب عصاريان، مدير مدارس قرآني جنت که در روز 18 ارديبهشت 98 طي مراسمي به عنوان پرسنل نمونه سال 97موسسه اميرالمومنين عليه السلام کاشان معرفي و تجليل شد؛ گفت: تيمي که در آن کار مي کردم در رسيدن من به اين جايگاه بسيار موثر بود.

عصاريان متولد سال ۶۳ داراي مدرک ارشد روانشناسي عمومي است که از سال 93 به طور رسمي همکاري خود را با موسسه اميرالمومنين عليه السلام آغاز نموده و پس از ورود به عرصه مديريت دبستان جنت در چهارمين سال فعاليت خود به عنوان پرسنل نمونه موسسه اميرالمومنين عليه السلام انتخاب شد.


وي که دوره هاي تجويد، روخواني و روان خواني قرآن، فنون کلاسداري و روش تدريس، مربي گري قرآني و تربيت مربي مقدماتي، تکميلي و پيشرفته قرآني کودک را نيز گذرانده است؛ درباره نحوه آشنايي خود با موسسه اميرالمومنين عليه السلام گفت: مهمان دعاي کميل موسسه بودم و بعد کم کم با توجه به فعاليت هاي شخصي و کاري از سال 82 به عنوان مربي قرآن و نيز مجري برنامه با موسسه همکاري داشتم.
اين
  پرسنل نمونه دربيان انگيزه خود از همکاري با موسسه مردم نهاد قرآني اميرالمومنين عليه السلام عنوان کرد: هم سويي با هدف اصلي موسسه اميرالمومنين عليه السلام که ترويج قرآن، نهج البلاغه و صحيفه سجاديه بود و هم چنين وجود فضاي آموزشي براي کودکان در اين موسسه؛ انگيزه اين همکاري را برايم ايجاد کرد.


عصاريان در بيان تفاوت يک محيط کاري قرآني با ساير محيط ها تصريح کرد: فضاي قرآني، برکت و هم چنين سختي هاي خاص خودش را دارد. فضايي که در ساير محيط ها کمتر مي توان آن را پيدا کرد و هميشه اين تفاوت ها برايم محسوس بوده که اگر نبود در اين فضا ماندگار نمي شدم.
وي  که دوره هاي هنر خوشنويسي، نقاشي، کاردستي، گويندگي و خلاقيت را هم در کنار دوره هاي قرآني سپري کرده است؛درباره ويژگي هاي يک کارمند متعهد گفت: هر کارمند متعهد به سازمان خود در اولين قدم بايد شرح وظايف خود را به خوبي بشناسد و در قدم بعدي با توکل، توسل و تلاش به سمت جلو حرکت کند.
اين پرسنل نمونه با اشاره به اينکه از آغاز کار خود، ارتقا و پيشرفت در زمينه تحصيلي و شغلي را به عنوان يک برنامه بلندمدت در نظر داشته است؛ افزود: البته تيمي که در آن کار مي کردم در رسيدن من به اين جايگاه بسيار موثر بود. اگر اين تيم نبود من در خيلي از موقعيت ها زمين مي خوردم و در بسياري از شرايط، همدلي و تلاش آن ها بود که کار را به ثمر مي رساند.


عصاريان در پاسخ به اينکه براي رسيدن به جايگاه پرسنل نمونه چه تلاش هاي انجام داده است؛ عنوان کرد: من نه فکرش مي کردم که به اين جايگاه دست پيدا کنم و نه کار ويژه اي براي رسيدن به اين هدف انجام دادم. تنها هدفم اين بود که وظايفم را به نحو احسن انجام بدهم و اگر اشکالي بود آن را برطرف کنم.
وي در بيان احساسش زماني که به عنوان مدير نمونه انتخاب شد؛ گفت: کارمند نمونه حتما از وجود اساتيد نمونه در برهه هاي مختلف بهره برده است و اولين چيزي که از هديه کربلاي معلي در آن لحظه در خاطرم آمد؛ همين مطلب بود. که در اينجا بايد از اساتيد بزرگوارم در موسسه اميرالمومنين عليه السلام کمال قدرداني و تشکر را داشته باشم.
عصاريان در پايان از همسر و خواهرانش به عنوان مهم ترين مشوق هاي خويش ياد کرده و افزود: از اين فرصت استفاده مي کنم و از صبوري همسر، دختر و خانواده ام تشکر مي کنم
.

گفت و گو با زينب عصاريان از نگاهي ديگر:

ميزکار: ميز مسئوليت
کارمند : پاسخگو
فيش حقوقي: شادي غير قابل وصف
شنبه: شروع سخت
آينده: روشن
سال 97: سال سخت
موسسه اميرالمومنين ع: خانه مولا علي عليه السلام و آرزوي توفيق ماندن در اين خانه