موسسه فرهنگی قرآن و عترت امیرالمومنین علیه السلام کاشان

مجری طرح تخصصی حفظ، ترجمه، تفسیر قرآن، نهج البلاغه و صحیفه سجادیه

امیرالمؤمنین علیه السلام فرمودند: به خدا سوگند اين دنياى شما در چشم من خوارتر و پست تر است از استخوان بی گوشت خوك كه در دست گرفتار به بيمارى خوره باشد. (حکمت 228 نهج البلاغه)     
کد خبر: 120684
تعداد بازدید: 142
تاریخ انتشار: - 43 : 15
حجت الاسلام حسن زاده خبرداد؛
برگزاري دوره پيشرفته تربيت معلم قرآني کودک با حضور نزديک به 100 نفر از بانوان کاشاني
دوره پيشرفته تربيت معلم قرآني کودک به همت موسسه اميرالمومنين عليه السلام کاشان از روز سه شنبه 21 خرداد 98 با حضور نزديک به 100 بانوي کاشاني در دانشگاه فرهنگيان اين شهرستان آغاز شده و به مدت چهار روز ادامه دارد.
حجت الاسلام حسن زاده ضمن بيان اينکه دوره تربيت معلم جامع قرآن با شعار «زندگي آموختني است»؛ براي نخستين بار در کاشان اجرا مي شود؛ گفت: اين دوره در قالب پنج دوره مقدماتي، تکميلي و پيشرفته تربيت مربي قرآني کودک، طرح درس و بودجه بندي دروس و هم چنين فنون کلاسداري و روش تدريس حفظ قرآن کريم طراحي شده است.

وي
با اشاره به اين که سومين دوره طرح تربيت معلم جامع قرآن يعني دوره پيشرفته تربيت مربي قرآني کودک با حضور مهدي فاضلي مهر آبادي؛ فعال کشوري در زمينه کودک و درقالب چند کارگاه آموزشي برگزار مي گردد، افزود: اين کارگاه ها موضوعاتي نظير آموزش مهارت هاي خود آگاهي،همدلي، ارتباط بين فردي، ارتباط موثر، کاهش هيجانات منفي، کودک نقاد، مديريت استرس، حل مسئله، خلاقيت و تصميم گيري را شامل مي شود.
مدير عامل موسسه اميرالمومنين (ع) تصريح کرد: ايجاد زمينه آشنايي و نحوه برقراري ارتباط کودکان با ديگران با استفاده از معاني قرآن و مفاهيم ديني، هدف کلي برگزاري اين دوره محسوب مي گردد.
حجت الاسلام حسن زاده گفت: تربيت مربيان قرآني ويژه کودکان و آشنايي آنان با مهارت هاي مختلف آموزش قرآن، ايجاد هماهنگي و انسجام در ارائه آموزش هاي قرآني به کودکان، استفاده از شيوه هاي غير مستقيم و عملي در ارائه و انتقال مفاهيم قرآني و ارتقا سطح دانش و مهارت مربيان در انتقال مفاهيم آموزشي و تربيتي قرآن به کودکان از جمله اهداف جزئي اجراي اين دوره مي باشد.

وي درباره زمان برگزاري دو دوره ديگر طرح تربيت معلم جامع قرآن تصريح کرد: دوره فنون کلاس داري و روش تدريس حفظ قرآن کريم به همراه دوره طرح درس و بودجه بندي دروس طي ۲ روز و در دو نوبت صبح و بعد از ظهر در روزهاي بستم و بيست و يکم تير ماه تشکيل مي شود.
لازم به ذکر است که پيش از اين نيز دوره مقدماتي تربيت مربي قرآني کودک از روز چهارم تا ششم ارديبهشت و دوره تکميلي آن از روز يازدهم تا سيزدهم اين ماه برگزار شده بود.
گفتني است داوطلبان دوره موظف اند پس از اتمام دوره و قبولي در آزمون هاي پاياني جهت دريافت گواهي نامه، ۱۰۰ ساعت کارورزي با توجه به شرايط ارائه شده از طرف موسسه را بگذرانند که پس از پايان دوره و مشخص شدن نمرات و حضور در دوره کارورزي و موفقيت در آن از متقاضيان جوياي کار در مجموعه موسسه اميرالمومنين عليه السلام کاشان مصاحبه به عمل مي آيد.