موسسه فرهنگی قرآن و عترت امیرالمومنین علیه السلام کاشان

مجری طرح تخصصی حفظ، ترجمه، تفسیر قرآن، نهج البلاغه و صحیفه سجادیه

امیرالمؤمنین علیه السلام فرمودند: دل لوح ديده است، يعنی هر آنچه كه ديده می بيند در دل ثبت می گردد.     
کد خبر: 120697
تعداد بازدید: 570
تاریخ انتشار: - 15 : 10
حجت الاسلام حسن زاده خبرداد؛
پايان اجراي طرح تربيت معلم جامع قرآن کريم در کاشان
با برگزاري دو دوره نهايي طرح تربيت معلم جامع قرآن کريم توسط موسسه اميرالمومنين ع کاشان در روزهاي پنج شنبه و جمعه 20 و 21 تير ماه 98 که با حضور بيش از 100 بانوي کاشاني در تالار فرهنگ و ارشاد اسلامي کاشان همراه بود؛ اجراي اين طرح پايان يافت.

حجت الاسلام حسن زاده ضمن بيان اينکه دوره تربيت معلم جامع قرآن با شعار «زندگي آموختني است»؛ براي نخستين بار در کاشان اجرايي شد؛ گفت: اين دوره در قالب پنج دوره مقدماتي، تکميلي و پيشرفته تربيت مربي قرآني کودک، طرح درس و بودجه بندي دروس و هم چنين فنون کلاسداري و روش تدريس حفظ قرآن کريم طراحي شده بود.


وي با اشاره به اين که چهارمين دوره طرح تربيت معلم جامع قرآن يعني دوره طرح درس و بودجه بندي دروس با حضور خانم«دکتر ابطحي» از اعضاي انجمن علمي معلمان ابتدايي استان اصفهان برگزار گرديد، افزود: اين کارگاه موضوعاتي نظير اجزاي طرح درس، بودجه بندي دروس، تدريس پژوهش محور و...را در بر مي گرفت و با هدف ارتقا سطح تعليم، دانش تخصصي و تسلط حرفه اي بر منابع آموزشي و هم چنين آشنايي با نحوه بودجه بندي دروس در حوزه آموزش ابتدايي برگزار شد.


مدير عامل موسسه اميرالمومنين عليه السلام کاشان ادامه داد: به منظور تربيت نيروهاي متخصص و کارآمد جهت برگزاري بهينه کلاس هاي قرآني و هم چنين لزوم برنامه ريزي دقيق و اجراي مناسب طرح هاي حفظ، پنجمين دوره طرح تربيت معلم جامع قرآن کريم يعني دوره فنون کلاسداري و روش تدريس قرآن کريم با تدريس «دکتر مجتبي بيابان پور» برگزارگرديد.


وي ايجاد زمينه بازسازي اطلاعات آموزشي و نحوه تدريس مربيان جهت ارتقاء سطح کمي و کيفي برنامه هاي آموزشي راهدف کلي تشکيل اين دوره دانسته و افزود: آشنايي با فنون کلاسداري و روش هاي تدريس حفظ، ترجمه و مفاهيم نيز از اهدف جزئي برگزاري اين دوره به شمار مي رفت.

لازم به ذکر است که پيش از اين نيز دوره مقدماتي تربيت مربي قرآني کودک از روز چهارم تا ششم ارديبهشت، دوره تکميلي آن از روز يازدهم تا سيزدهم اين ماه و دوره پيشرفته تربيت مربي کودک از 21 خرداد ماه و به مدت 4 روز برگزار شده بود.

گفتني است داوطلبان دوره موظف اند پس از اتمام دوره و قبولي در آزمون هاي پاياني جهت دريافت گواهي نامه، ۱۰۰ ساعت کارورزي با توجه به شرايط ارائه شده از طرف موسسه را بگذرانند که پس از پايان دوره و مشخص شدن نمرات و حضور در دوره کارورزي و موفقيت در آن از متقاضيان جوياي کار در مجموعه موسسه اميرالمومنين عليه السلام کاشان مصاحبه به عمل مي آيد.