موسسه فرهنگی قرآن و عترت امیرالمومنین علیه السلام کاشان

مجری طرح تخصصی حفظ، ترجمه، تفسیر قرآن، نهج البلاغه و صحیفه سجادیه

امیرالمؤمنین علیه السلام فرمودند: به خدا سوگند اين دنياى شما در چشم من خوارتر و پست تر است از استخوان بی گوشت خوك كه در دست گرفتار به بيمارى خوره باشد. (حکمت 228 نهج البلاغه)     
کد خبر: 120702
تعداد بازدید: 260
تاریخ انتشار: - 0 : 16
براي سيزدهمين سال پياپي و توسط موسسه اميرالمومنين ع کاشان برگزار شد
همنوايي مردم کاشان با امام زمان (عج) در مقتل خواني زيارت ناحيه مقدسه
در ميان حزن و اندوه و گريه هاي ماتم در 19 شهريور 98 همزمان با عصر روز عاشورا، هزاران نفر از عزاداران حسيني براي سيزدهمين سال پياپي در مراسم مقتل خواني و قرائت زيارت ناحيه مقدسه امام زمان (عج) که توسط موسسه اميرالمومنين عليه السلام کاشان در مسجد جامع اين شهرستان برگزار شد حضور يافتند.

در اين مراسم که با نواي حجت الاسلام مجتبي حسن زاده مديرعامل مؤسسه امير المومنين عليه السلام کاشان همراه بود؛ هزاران نفر از مردان و زنان از کودک و نوجوان و جوان، بر غربت و مظلوميت سيد و سالار شهيدان و شهداي دشت کربلا گريستند و بر سينه زدند.

مکان برگزاري مراسم در حالي مملو از جمعيت بود که عزادارن حسيني، با قرائت زيارت ناحيه مقدسه، فرياد «يا حسين» سر مي دادند چرا که اين زيارت بسيار خاص بوده وخود يکي از مقاتل معتبر به شمار مي رود که در آن مقتل خوان و مرثيه سرا امام عصر (عج) بوده و زيارت شوندگان، امام حسين عليه السلام و شهداي دشت کربلا مي باشند و چه بيان مصيبتي بالاتر از آن که از ناحيه امام عصر «ارواحنا له الفداء» باشد.

دربيان شان و عظمت زيارت ناحيه مقدسه گفتني است که اين زيارت، انسان را با انبياء و کمالاتشان آشنا کرده و صحنه کربلا و مظلوميت کربلاييان را نيز ترسيم نموده ونام مشهور و معروف اين زيارت،جايگاه و صدور آن را مشخص مي کند چرا که همه ي دل ها متوجه صاحب الزمان(عج) مي باشد.

درخصوص سابقه صدور و مستند بودن اين زيارت گفتني است که علامه مجلسي در «بحار» و سيد ابن طاوس در «اقبال» و همچنين شيخ طوسي با سندهايشان آن را روايت کرده اند وهمچنين اين روايت به دست شيخ محمد بن غالب اصفهاني صادر شده وتعابير والاي اين زيارت، حاکي از صحت صدور آن مي باشد. 

گفتني است مؤسسه فرهنگي قرآن وعترت اميرالمومنين عليه السلام کاشان ،علاوه بر فعاليت در حوزه هاي آموزش عمومي و تخصصي قرآن کريم، نهج البلاغه وصحيفه سجاديه، فعاليت هاي تبليبغي ترويجي را نيز در دستور کار خود قرار داده است که از جمله مهمترين آن ها مراسم مديحه سرايي، مرثيه سرايي و سخنراني تبليغي است که اين مؤسسه، ترويج شعائر الهي و معارف اهل بيت عليهم السلام را از اهم وظايف خود مي داند که عملکرد اين مؤسسه در برگزاري هفتگي دعاي کميل حضرت امير المومنين عليه السلام، دعاي عرفه امام حسين عليه السلام، زيارت ناحيه مقدسه امام زمان (عج)، زيارت اربعين امام حسين عليه السلام، خطبه خواني فدکيه حضرت زهرا سلام الله عليها، عزاداري شب هاي محرم و احياي ليالي قدر و شب نيمه شعبان به خوبي گواه اين مطلب است.