موسسه فرهنگی قرآن و عترت امیرالمومنین علیه السلام کاشان

مجری طرح تخصصی حفظ، ترجمه، تفسیر قرآن، نهج البلاغه و صحیفه سجادیه

امیرالمؤمنین علیه السلام فرمودند: دل لوح ديده است، يعنی هر آنچه كه ديده می بيند در دل ثبت می گردد.     
کد خبر: 120714
تعداد بازدید: 1637
تاریخ انتشار: - 55 : 19
مدارس شبانه روزي حفظ يکساله قرآن و نهج البلاغه

در راستاي تحقق منويات مقام معظم رهبري و تأکيدات ايشان در خصوص کتاب نهج البلاغه که « امروز بيشترازهميشه، ملت و جامعه اسلامي ما به نهج البلاغه نيازمند است » و سفارش ايشان نسبت به حفظ قرآن کريم که «ما بايد 10 ميليون نفر حافظ قرآن داشته باشيم»؛ موسسه اميرالمومنين عليه السلام کاشان، پس ازيک دهه برگزاري کلاسهاي حفظ قرآن و نهج البلاغه درقالب طرح هاي هفتگي ويکساله نيمروزي؛ اولين مدرسه شبانه روزي حفظ يکساله قرآن و نهج البلاغه کشور را در کاشان از تيرماه ۹۲ راه اندازي کرد.

 مزاياي اين طرح براي حافظان قرآن کريم:

-اعطاي مدرک معتبر از معاونت قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي

-تجليل و کمک هزينه عتبات عاليات به نفرات برگزيده دوره

-امتياز شرکت در آزمون کارشناسي ارشد وزارت علوم جهت کسب مدرک ليسانس علوم قرآن و حديث

مزاياي اين طرح براي حافظان نهج البلاغه:

-اعطاي گواهي نامه پايان دوره

-تجليل از نفرات برتر و استعدادهاي درخشان و اعطاي کمک هزينه سفر عتبات عاليات به نفرات برگزيده

موسسه اميرالمومنين عليه السلام اولين موسسه اي است که درکشور، حفظ يکساله هردوکتاب قرآن ونهج البلاغه را همراه با ترجمه و تفسير به صورت شبانه روزي برگزار مي کند که تا کنون بيش از 150 نفر حافظ کل قرآن کريم، بيش از 50 نفر حافظ کل نهج البلاغه براي اولين بار در جهان تشيّع و بيش از 1500 نفر حافظ قسمت هايي از قرآن کريم را در قالب طرح هاي هفتگي، يکساله نيم روزي و شبانه روزي تربيت کرده است.

ثبت نام از علاقه مندان شرکت در هشتمين دوره حفظ مدارس شبانه روزي از بهمن ماه 1398 آغاز شده است که پس از نام نويسي در يکي از رشته هاي قرآن يا نهج البلاغه، مصاحبه و گزينش از ثبت نام کنندگان صورت خواهد گرفت.

پس از پذيرش افراد مورد نظر، دوره آزمايشي حفظ انجام خواهد شد که داوطلبان در دوره آزمايشي بايد اجزا تعيين شده را به صورت روزانه حفظ کنند و در پايان اين دوره از فراگيران آزمون کتبي و شفاهي گرفته خواهد شد. در نهايت افرادي که بتوانند حد نصاب نمره را کسب کنند، به دوره حفظ يکساله راه پيدا خواهند کرد.

طرح يکساله حفظ قرآن و نهج البلاغه همراه با برگزاري کلاس هاي تجويد، امام شناسي، اخلاق، صوت و لحن و تفسير  و هم چنين اجراي برنامه هاي فرهنگي، ورزشي و اردويي مي باشد.

علاقه مندان جهت شرکت در اين دوره مي توانند عدد 4 را به سامانه پيامکي 100024800 ارسال کرده و يا خواهران با شماره هاي 03155318770  و 09335599984 و برادران با شماره هاي 03155472801 و 09054637003 تماس حاصل نمايند.

مطالعه اخبار مدرسه شبانه روزي حفظ قرآن و نهج البلاغه

صدیقه جهاندیده
|
21 تیر 1399 ساعت 18:56
0 0
خوب هست