موسسه فرهنگی قرآن و عترت امیرالمومنین علیه السلام کاشان

مجری طرح تخصصی حفظ، ترجمه، تفسیر قرآن، نهج البلاغه و صحیفه سجادیه

امیرالمؤمنین علیه السلام فرمودند: دل لوح ديده است، يعنی هر آنچه كه ديده می بيند در دل ثبت می گردد.     
کد خبر: 120733
تعداد بازدید: 109
تاریخ انتشار: - 7 : 23
مبينا جديدي ؛ حافظ کل قرآن کريم :
دوره حفظ يکساله قرآن مفيدترين و بهترين سال زندگي من بود.
مبينا جديدي حافظ کل قرآن کريم ازآذربايجان شرقي که توانست با حضور در مدرسه شبانه روزي حفظ يکساله قرآن و نهج البلاغه مؤسسه اميرالمؤمنين عليه السلام کاشان در سال تحفيظي 99-98 موفق به حفظ کل قرآن کريم شود گفت : دوره حفظ يکساله قرآن مفيدترين و بهترين سال زندگي من بود.

وي که متولد سال 78 بوده و از شهرستان عجب شير استان آذربايجان شرقي در مدرسه شبانه روزي حفظ يکساله قرآن و نهج البلاغه کاشان حضور يافته در اين خصوص افزود :  مهم ترين و برترين مکان براي حفظ قرآن فقط مدرسه شبانه روزي مؤسسه اميرالمؤمنين عليه السلام کاشان است .

اين حافظ کل قرآن کريم که دانشجوي کارشناسي رشته علوم قرآن و حديث مي باشد؛ مهم ترين نقش را در ترويج معارف قرآن و نهج البلاغه و اهل بيت عليهم السلام را برعهده مؤسسات و مراکز قرآني غير دولتي دانست و افزود : جهت تحقق منويات رهبري در خصوص تربيت 10 ميليون حافظ قرآن بايد مؤسساتي چون مؤسسه اميرالمؤمنين عليه السلام کاشان در همه ي استانها وجود داشته باشد و رسانه ها بايد وجود چنين مؤسساتي را به مردم اطلاع رساني کنند.

مبينا جديدي با اشاره به اينکه هدف و انگيزه ام از ثبت نام در مدرسه شبانه روزي نزديک تر شدن به قرآن و عترت و عمل به منويات مقام معظم رهبري بود گفت : در اين مدرسه علاوه بر حفظ ، توانايي هاي لازم براي ترجمه و درک معارف و مفاهيم نياز پيدا کردم و مربيان من به ويژه مربي حفظ ، انتظارات من را به عنوان يک شاگرد فراهم کردند.


وي از قرآن به عنوان «کتاب آرامش دهنده»ياد کرد ؛ و درباره تفاوت معيار انتخاب دوست ، همسر و روش زندگي اش قبل ازحفظ قرآن با بعد از آن گفت : در انتخابها و معيارهايم نسبت به قبل توجه من به جنبه هاي مذهبي و خدايي آن بيشتر و پررنگ تر شده است.

اين حافظ کل قرآن کريم توکل ، برنامه ريزي،پشتکارو رعايت نکات مطرح شده در طول طرح را از ملزومات يک دوره حفظي خوب دانست و افزود : از ميان کلاسهاي جانبي اين يکسال از اخلاق ،امام شناسي ، صوت و لحن و... امام شناسي برايم مفيدتر بوده و از همه کلاسها بيشتر دوست داشتم .همچنين حضور در کلاس اخلاق نيز جزء بهترين ساعات در طول اين يکسال بود.

مبينا جديدي از ميان برنامه هاي جانبي درطول اين يکسال نظير برنامه هاي فرهنگي، مناجات، اردوهاي زيارتي سياحتي، حضور در مراسمات مذهبي را مفيد دانست و افزود : نقش يک مجموعه مردم نهاد چون مؤسسه اميرالمؤمنين عليه السلام کاشان درتربيت ديني من بسيارمهم و تاثير گذار بود و من سعي مي کنم با رفتارهاي شايسته نقش مثبتي را در نگاه عموم مردم به سوي حافظ قرآن ايفا کنم.

وي با بيان اين مطلب افزود : مهم ترين برنامه ام بعد از بازگشت به شهرمان ، حضور در کلاس تثبيت و شرکت در مسابقات مي باشد.

اين حافظ کل قرآن کريم با بيان اينکه تجهيزات خوابگاهي، امکانات بهداشتي، خدماتي، رفاهي و درماني در اين يکسال عالي بود عنوان کرد : درفضاي خوابگاهي و در ارتباط با هم اتاقي ها، نظافت مکان و ... نيز توانستم خودم را با شرايط همراه کنم.

مبينا جديدي پدر و مادر و عمه اش را مهم ترين مشوقين خود در اين راه دانست و  در پايان گفت : با آيه 97 سوره حجر انس بيشتري دارم که خداوند مي فرمايد : «وَلَقَدْ نَعْلَمُ أَنَّكَ يَضِيقُ صَدْرُكَ بِمَا يَقُولُونَ» به اين معنا که « و به يقين ما مي دانيم که تو سينه ات از آنچه آنها مي گويند تنگ مي شود .»

 

سؤالات از نگاهي ديگر :

مصاحبه ورودي: حس غربت عجيبي داشتم وحس مي کردم مؤسسه ته دنياست

دوره آزمايشي: بهترين دوره

شرايط خوابگاهي: بهترين خوابگاهي که تا حالا ديده بودم

برنامه ريزي آموزشي: باعث شد قدر تمام لحظات را بدانم و وقت هايم را تلف نکنم.

قرائت روزانه زيارت عاشورا:صبح ها باعث مي شد با انگيزه بيدارشوم

تعطيلي روزهاي جمعه: پرکارترين روز

اردوهاي سياحتي: گذراندن لحظات خوش با دوستان و مسئولين