موسسه فرهنگی قرآن و عترت امیرالمومنین علیه السلام کاشان

مجری طرح تخصصی حفظ، ترجمه، تفسیر قرآن، نهج البلاغه و صحیفه سجادیه

امیرالمؤمنین علیه السلام فرمودند: دل لوح ديده است، يعنی هر آنچه كه ديده می بيند در دل ثبت می گردد.     
کد خبر: 120739
تعداد بازدید: 296
تاریخ انتشار: - 9 : 1
تبسم شفيعي ؛ حافظ کل قرآن کريم :
آرامش دروني خودرا در حفظ قرآن ديدم
تبسم شفيعي حافظ کل قرآن کريم ازشهرستان فلاورجان استان اصفهان که با حضور در مدرسه شبانه روزي حفظ يکساله قرآن و نهج البلاغه مؤسسه اميرالمؤمنين عليه السلام کاشان در سال تحفيظي 99-98 موفق به حفظ کل قرآن کريم شده است گفت : آرامش دروني خودرا در حفظ قرآن ديدم.

اين حافظ کل قرآن کريم که متولد سال 77 بوده در خصوص نحوه آشنايي با مؤسسه اميرالمؤمنين عليه السلام کاشان گفت : بعد ازاينکه در کنکور سراسري قبول نشدم در شبهاي قدر ماه مبارک رمضان از همه چيز به خدا پناه بردم و به دستاويز محکمش چنگ زدم و آرامش روحي و دروني خودم را از خدا خواستار بودم تا اينکه پوستر مؤسسه را در نماز جمعه شهرمان بعد از شب هاي قدرديده و آرامش دروني خود را در حفظ قرآن ديدم.

وي که داراي تحصيلات ديپلم است در خصوص انگيزه ي خود براي ثبت نام در اين مدرسه افزود : سخنان اميرالمؤمنين عليه السلام در نهج البلاغه در خصوص ويژگي هاي قرآن و همچنين منويات مقام معظم رهبري مبني براينکه مابايد 10 ميليون حافظ قرآن داشته باشيم و کسب نشاط روحي و آرامش انگيزه من براي حفظ قرآن شد.

تبسم شفيعي که داراي کمربند مشکي دان 2 رشته تکواندو مي باشد با بيان اين مطلب که خواندن ترجمه قرآن مقدمه اي است براي درک مفهوم آيات افزود : من قبل از شروع حفظ خودم را ملزم به خواندن ترجمه آيات مي دانستم و در طرح يکساله مربي ما هرروز تفسيرآيات را برايمان بيان کرده و مفاهيم آيات را بازگو مي کردند.

اين حافظ کل قرآن کريم در ادامه خاطرنشان ساخت : من در اين طرح در زمينه تفسير با تفاسير نمونه ، نور و الميزان و همپنين با ترجمه استاد بهرام پور آشنا شدم.

 

وي در خصوص کلاسهاي جانبي طرح يکساله نظير اخلاق، امام شناسي، صوت و لحن و ... در کنار حفظ قرآن گفت : در کلاس اخلاق درهاي جديدي از شناخت دين و اهل بيت عليهم السلام و کلام مولا اميرالمؤمنين عليه السلام به رويم باز و اعتقاداتم قوي ترشد و همين موضوع انگيزه اي شد تا به شناخت کامل تر نهج البلاغه نيز بپردازم.

تبسم شفيعي در اين خصوص افزود : درکلاس امام شناسي با حقايقي از زندگي اهل بيت عليهم السلام و آفرينش و خلقت اين بزرگواران و همچنين شناخت امام زمان عجل الله تعالي فرجه الشريف و زيبايي هاي ظهور و اتفاقات بعد ازآن آشنا شدم.

اين حافظ کل قرآن برنامه ريزي منسجم را از ملزومات يک دوره حفظي خوب دانست و افزود : محيطي آرام و بي دغدغه و شاد ، هم مباحثه اي با انرژي و با انگيزه و حفظ با تصويرسازي ذهني نيز از جمله اين موارد است که مي تواند در تربيت يک حافظ خوب بسيارمؤثرباشد.

وي در پاسخ به اين سؤال که آيا مربي حفظ انتظارات شما را به عنوان يک شاگرد فراهم کرد گفت : مربي ما بسيار انسان شريف ، بااخلاق و مهربان بودند و اخلاق فوق العاده شان کلاس حفظ را براي من شيرين و جذاب کرده بود و من اصلا در طي اين يکسال احساس خستگي در کلاس نکردم بلکه هر روز باشوق و انرژي مضاعف در کلاس حاضر مي شدم.

تبسم شفيعي در خصوص برنامه هاي جانبي اين يکسال از برنامه هاي فرهنگي، مناجات، اردوهاي زيارتي سياحتي، حضور در مراسمات مذهبي و ... تصريح کرد: دعاي عرفه من را که تشنه ي چنين مراسمي بودم سيراب کرد و بهترين دعاي عرفه عمرم بود . همچنين مراسم دهه ي اول محرم ، دعاي کميل شب هاي جمعه تمام خستگي ما را برطرف مي کرد.

اين حافظ کل قرآن کريم دغدغه ي خود بعد از حفظ را برگزاري کلاس قرآن در منزل و تلاش در کاهش غربت قرآن عنوان کرد و افزود : مهم ترين برنامه ام  بعد از بازگشت به زادگاهم تثبيت محفوظات و درک مفاهيم قرآن و خودسازي و به جريان در آوردن قرآن در متن زندگي ام است و آشنايي با معارف نهج البلاغه و صحيفه سجاديه نيز از ديگر برنامه هايم مي باشد.

وي  در پايان گفت :  با آيه 207 سوره بقره انس بيشتري دارم که خداوند مي فرمايد : « وَمِنَ النَّاسِ مَنْ يَشْرِي نَفْسَهُ ابْتِغَاءَ مَرْضَاتِ اللَّهِ وَاللَّهُ رَءُوفٌ بِالْعِبَادِ» به اين معنا که « و از مردم کسي است که جان خود را براي طلب خشنودي خداوند مي فروشد و خداوند نسبت به( اين) بندگان مهربان است .»


  سؤالات از نگاهي ديگر :

مصاحبه ورودي: استرس زياد

دوره آزمايشي: پر از تجربه به شدت دوست داشتني و به ياد ماندني

نمره انضباط : زير ذره بين

بهترين سوغات کاشان : آشنايي با نهج البلاغه و صحيفه سجاديه