موسسه فرهنگی قرآن و عترت امیرالمومنین علیه السلام کاشان

مجری طرح تخصصی حفظ، ترجمه، تفسیر قرآن، نهج البلاغه و صحیفه سجادیه

امیرالمؤمنین علیه السلام فرمودند: كسی كه درخت شخصيت او نرم و بی عيب باشد، شاخ و برگش فراوان است. (حکمت 214 نهج البلاغه)     
کد خبر: 70038
تعداد بازدید: 403
تاریخ انتشار: - 15 : 19
براي يازدهمين سال پياپي وبه همت موسسه اميرالمومنين ع کاشان برگزارشد ؛
اجتماع پرشور مردم کاشان دردعاي عرفه
9 شهريورماه 96مصادف بانهم ذي الحجه، براي يازدهمين سال پياپي، دعاي عرفه امام حسين ع به همت مؤسسه اميرالمؤمنين (ع) كاشان و ازساعت 14درسالن شهداي بسيج اين شهرستان باحضورهزاران نفرازمردم خداجوي کاشان ودرجمع حافظان قرآن ونهج البلاغه برگزار گرديد.


حجه الاسلام حسن زاده با بيان اين مطلب افزود : دعاي عرفه  که مؤسسه اميرالمؤمنين عليه السلام  كاشان توفيق برگزاري آن را در روز نهم ذي الحجه  هر سال دارد،‌ با توفيق الهي و عنايت حضرت صاحب الامرعجل الله تعالي فرجه الشريف ، سال به سال مورد استقبال گسترده عموم مردم كاشان از زن و مرد ،‌پير و جوان و كودك و نوجوان قرار گرفته است؛ مراسمي  که هر ساله با ابهّت و عظمت بيشتري برگزار شده كه بي شك به دليل عظمت روح حسين بن علي عليه السلام و شيفتگي و دلباختگي مردم به اين امام مظلوم مي باشد.
وي همچنين تصريح کرد: دعاي عرفه،مناجات بسيار زيبايي از وجود امام حسين عليه السلام است وامام عليه السلام وقتي مي‌خواهداين دعا را شروع کند،باسپاس الهي آغازنموده وبعد خود را به عنوان انساني معرفي مي‌کند که اول نطفه بوده، به دنيا آمده، خداوند محبتش را در دل پدر و مادر گذاشته وسپس خداوند را معرفي مي‌کند؛ خداوندي که بزرگ است، مهربان، بخشنده، کريم و ... است و سپس شروع به اقرار به گناهان مي‌کند.


مديرعامل موسسه اميرالمومنين عليه السلام کاشان با اشاره به حديثي از امام صادق عليه السلام که فرموده اند، چه بسا جنين در شکم مادر هم از برکات روز عرفه بهره مي برد، گفت: طبق روايات، عرفه روزي است که هر جا دستي به سوي آسمان بلند شود و دلي بشکند آنجا هم محل توجه خداست.
حجه الاسلام حسن زاده بااشاره به اين مطلب که اگر فردي دعاي عرفه را با تمام وجود بخواند و به فرازهاي دعا توجه کند مي‌تواند به جايگاه والايي برسد گفت:عرفه روزي است که خداوند، بندگان خود را به اطاعت وعبادت خود دعوت نموده و سفره جود و كرم خود را براي آنها گسترانيده و هرفرازي از دعاي عرفه دريچه اي از عشق و نور ومحبت و توحيد را در دل انسان گشوده است.
مديرعامل موسسه اميرالمومنين عليه السلام کاشان خاطر نشان ساخت: اين مؤسسه ، علاوه بر فعاليت در حوزه هاي آموزش عمومي و تخصصي قرآن و نهج البلاغه؛ فعاليت هاي تبليغي و ترويجي را نيز دردستور کار خود قرار داده است که از جمله مهمترين آنها مراسم مديحه سرايي، مرثيه سرايي و سخنراني تبليغي است.

وي گفت: اين مؤسسه، ترويج شعائر الهي و معارف اهل بيت عليهم السلام را از اهم ّوظايف خود مي داند که عملکرد اين مؤسسه در برگزاري هفتگي دعاي کميل حضرت امير المؤمنين علي عليه السلام، دعاي عرفه امام حسين عليه السلام، زيارت ناحيه مقدسه امام زمان عجل الله تعالي فرجه الشّريف، زيارت اربعين امام حسين عليه السلام، خطبه فدکيه حضرت زهرا سلام الله عليها و عزاداري ايام ماه محرم، به خوبي گواه اين مطلب است که باعث ترويج فرهنگ مناجات دراين شهرستان شده است.
لازم به ذکر است دراين مراسم  حجت الاسلام دنياديده درخصوص ترويج کتاب نهج البلاغه به سخنراني پرداخته و مادحين نوجوان موسسه اميرالمومنين ع درابتداي جلسه به قرائت دسته جمعي زيارت عاشورا پرداختند.