موسسه فرهنگی قرآن و عترت امیرالمومنین علیه السلام کاشان

مجری طرح تخصصی حفظ، ترجمه، تفسیر قرآن، نهج البلاغه و صحیفه سجادیه

امیرالمؤمنین علیه السلام فرمودند: كسی كه درخت شخصيت او نرم و بی عيب باشد، شاخ و برگش فراوان است. (حکمت 214 نهج البلاغه)     
کد خبر: 70058
تعداد بازدید: 497
تاریخ انتشار: - 0 : 8
معلم نمونه مدارس قرآني جنت:
دانش آموزان، معناي محبت صادقانه و دلسوزي عاشقانه را خوب مي فهمند
عطيه سادات سيدي که همزمان باگراميداشت مقام معلم در ارديبهشت سال96 از سوي موسسه اميرالمومنين (ع) کاشان به عنوان معلم نمونه ي سال تحصيلي96-95 مدارس قرآني جنت انتخاب، معرفي وتجليل شد گفت: دانش آموزان انسان هايي بزرگ با روح لطيف هستند که معناي محبت صادقانه و دلسوزي عاشقانه را خوب مي فهمند.

عطيه سادات سيدي متولد سال 68 داراي مدرک کارشناسي کامپيوتر در بخش نرم افزار است که از سال تحصيلي جديد و پس از گذراندن دوره تربيت معلم ابتدايي وارد عرصه معلمي شده و به عنوان معلم نمونه مدارس قرآني موسسه اميرالمومنين عليه السلام کاشان انتخاب شده است.
وي بعد از انتخاب به عنوان معلم نمونه مدارس قرآني جنت گفت: از کودکي در يک محيط فرهنگي بزرگ شدم و بيشتر اطرافيانم معلم بودند و تشويق هاي پدر و مادر و همسرم مرا براي حضور در دوره هاي آموزشي ترغيب کرد.
وي درخصوص نحوه ورود به عرصه فعاليتهاي قرآني گفت: در سال 93 با شرکت در دوره تربيت مربي قرآني کودک با موسسه اميرالمومنين عليه السلام کاشان آشنا شدم و به دليل علاقه زياد تصميم به حفظ قرآن گرفتم و تا کنون موفق به حفظ 7 جزء قرآن کريم شدم.

سيدي افزود: در سال 95 با حضور در دوره تربيت معلم ابتدايي موسسه اميرالمومنين عليه السلام قدم در عرصه معلمي نهادم و از مهرماه سال تحصيلي 96-95 به صورت رسمي کار خود را آغاز کردم.
وي همچنين در خصوص انگيزه و هدف از ورود به مدرسه قرآني گفت: معلمي شغل انبياست و من افتخار مي کنم که توانستم اين شغل را انتخاب کنم و بالاتر از آن اينکه توانستم در يک مدرسه قرآني خدمت کنم و مسائل زندگي و مهارت هاي اجتماعي را با توجه به آموزه هاي قرآني به بچه ها آموزش دهم.
سيدي نقش مجموعه هاي مردم نهاد قرآني را در تربيت ديني جامعه مهم دانست و تصريح کرد: موسسات قرآني تحول آفرين هستند و برنامه ريزي در جهت تقويت آنها باعث استحکام بنيان ديني جامعه مي شود.
وي افزود: ما در مدرسه قرآني سعي مي کنيم با توجه به آموزه هاي قرآني نگاه جديدي از زندگي ارائه دهيم تا دانش آموزان شيوه درستي از زندگي بياموزند.
سيدي هم چنين در خصوص تربيت قرآني آينده سازان جامعه در مقابل اين همه هجمه هاي فرهنگي گفت:به نظر من تربيت ديني و قرآني بايد از سنين کودکي آغاز شود زيرا شخصيت افراد در اين سن شکل مي گيرد و در آينده آنها تاثير زيادي دارد و اگر اين آموزش ها به سمت معنويات سوق داده شود ما در آينده نسلي مومن و انقلابي خواهيم داشت.
سيدي در پاسخ به اين سوال که براي کسب عنوان معلم نمونه رعايت چه مواردي الزامي است گفت: کسي که عاشق معلمي باشد در کارش احساس خستگي نمي کند و مسائل را با صبر و توکل به خدا حل مي کند و وقتي هدف ما از تدريس، رضاي خدا باشد هميشه او را حاضر و ناظر مي بينيم و تمام تلاش خود را به کار مي گيريم تا در اين راه کوتاهي و قصوري صورت نگيرد.

اين معلم نمونه در خصوص شيوه هاي تدريس در سال اخير گفت: روش هاي تدريس بسياري در کتب مختلف وجود دارد اما شايد نحوه ارتباط با دانش آموزان است که اهميت زيادي دارد و باعث مي شود که بچه ها با علاقه به درس گوش بدهند. 
وي تصريح کرد: دانش آموزان انسان هايي بزرگ با روح لطيف هستند؛ شايد سن و سال آنها کم باشد اما معناي محبت صادقانه و دلسوزي عاشقانه را خوب مي فهمند. 
عطيه سادات سيدي هم چنين درادامه گفت: کلاس ما مثل يک خانواده است که افراد مختلف با استعدادهاي متفاوت در کنار هم زندگي مي کنيم و سعي داريم از اين تفاوت ها به صورت مثبت استفاده کنيم.

سيدي وظايف مدير و معلمان مدرسه را بسيار با اهميت دانست و افزود: مدير مدرسه مانند سرپرست خانواده اي است که تمام دغدغه اش موفقيت و سربلندي آن است و با برنامه ريزي درست تلاش مي کند مجموعه اي منظم و موفق داشته باشد و اين موفقيت حاصل تلاش معلمان، دانش آموزان و خانواده هاي ايشان است و همه بايد دست به دست هم دهيم تا شاهد رشد و بالندگي و شکوفايي استعداد فرزندان اين آب و خاک باشيم.
وي درپايان گفت: انتخابم به عنوان معلم نمونه را مديون دعاي خير پدر و مادر و همراهي همسرم و خانواده او هستم و از وقتي که با قرآن انس بيشتري گرفتم ؛ خدا راه هاي نوراني زيادي سر راهم قرار داده و موفقيت هاي زيادي برايم فراهم شده است.

گفت وگو با عطيه سادات سيدي ازنگاهي ديگر
اول مهر: روز به ياد ماندني
جشن تکليف: طواف فرشتگان
تخته پاک کن: پاک کردن اشتباهات
گچ تخته: ريتم زندگي
معلم نمونه: پيامبر (صلي الله عليه وآله)
شاگرد تنبل: نداريم
آينده: روشن
سخت ترين کتاب درسي: علوم
لباس فرم: مقررات
جشن اختتاميه: جشن فراغت
موسسه اميرالمومنين ع:  موسسه برتر کشوري
لحظه معرفي معلم نمونه: افتخار
هفته معلم: شهيد مطهري
سال تحصيلي 96-95 : شيرين