موسسه فرهنگی قرآن و عترت امیرالمومنین علیه السلام کاشان

مجری طرح تخصصی حفظ، ترجمه، تفسیر قرآن، نهج البلاغه و صحیفه سجادیه

امیرالمؤمنین علیه السلام فرمودند: به خدا سوگند اين دنياى شما در چشم من خوارتر و پست تر است از استخوان بی گوشت خوك كه در دست گرفتار به بيمارى خوره باشد. (حکمت 228 نهج البلاغه)     
کد خبر: 70087
تعداد بازدید: 1418
تاریخ انتشار: - 0 : 12
زهرا محمودي؛حافظ کل قرآن کريم:
مدرسه ي شبانه روزي حفظ قرآن درکاشان، کارخانه ي انسان سازي است
زهرا محمودي از شهرتاکستان قزوين که با حضور در مدرسه ي شبانه روزي حفظ قرآن ونهج البلاغه موسسه ي اميرالمومنين (ع) کاشان، طي سال تحصيلي 96-95 درمدت 10 ماه توانست حافظ کل قرآن کريم شود؛گفت: مدرسه ي شبانه روزي حفظ يکساله قرآن، کارخانه ي انسان سازي است.
وي که متولدسال 1380 بوده و از تاکستان قزوين دراين مدرسه حضور يافته است؛ در مورد کاشان،« شهر نهج البلاغه» مي گويد: شهري است که خيلي برايم با ارزش است ودوست دارم در آن زندگي کنم؛ بهترين سوغات من از اين شهر، حافظ قرآن شدن وتغييرات اساسي است که در من ايجاد شده است.
    
اين حافظ کل قرآن نياز به انس والفت با تک تک آيات و در نتيجه تقرب به سوي خداوند را هدف خود براي حفظ قرآن برشمرده وبراي سپري کردن يک دوره ي حفظي خوب، سه عامل را مهم دانسته وگفت: داشتن انگيزه ي بالا، توجه وحمايت خانواده و در نهايت استفاده از تمام لحظات به نحو احسن از اين جمله مي باشد.
زهرامحمودي از قرآن به عنوان کتاب« اميد وزندگي »ياد کرده و مي افزايد: براي حفظ، استماع قرآن يک مقدمه به شمار مي رود وانجام مباحثه ،لازمه ي حفظ خوب است.
وي از بين کلاس هاي جانبي چون اخلاق،صوت و لحن و ... از کلاس امام شناسي يادکرده و مي  گويد : من توانستم در اين کلاس امام زمانم را بيشتر بشناسم.
اين حافظ کل قرآن در ادامه افزود: من بهترين لحظات عمرم را در موسسه اميرالمومنين ع کاشان سپري کردم و مطمئناً اين ثانيه هايي که گذشت  ديگر در هيچ زمان ومکاني تکرار نخواهد شد.
      
زهرامحمودي درپاسخ به اين سوال که با چه آيه اي ازقرآن انس بيشتري دارد گفت: سوره صف آيه 55 که خداوند درآن مي فرمايد: "يا ايها الذين آمنوا هل اَدُلّکم علي تجارةٍ تُنْجيکم مِنْ عذابٍ اليم ‌تومنون باللهِ و رَسوله و تُجاهِدونَ في سبييلِ الله ذٌلکم خيرٌ لَکُم اِنْ کنْتُم تَعلمون" به اين معنا که « اي کساني که ايمان آورديد؛ آيا شما را به تجارتي راهنمايي کنم که نجات مي دهد شمارا از عذاب دردناک؛ ايمان بياوريد به خدا ورسولش وجهاد کنيد در راه خدا.اين براي شما بهتر است اگر بدانيد» . 
وي درپايان بابيان اينکه مادر وپدرش مهمترين مشوقين اش درراه حفظ قران بودند؛ گفت: خداوند متعال و امام زمان را شاکرم که به من لياقت دادند تا روزهايي از زندگي ام را  با انس والفت با قرآن سپري کنم و در نتيجه حافظ کل قران کريم شوم ؛ کتابي که اميدي است  براي زندگي و کلام نوراست و هم اکنون اين روزها حس وصف ناشدني دارم. 
سوالات از نگاهي ديگر؛
حضور درکاشان براي اولين بار: قدم گذاشتن درمسير هدف
مصاحبه ي ورودي:قورباغه ات را قورت بده
لحظه ي جدايي از خانواده در ابتداي دوره: احساس استقلال
کلاس امام شناسي: آرامش وانرژي
هم بحث خوب: رقابت ودوستي

مهدیه محمودی
|
20 مرداد 1397 ساعت 0:52
1 0
بهت افتخار میکنم دختر خاله ی عزیزم برات بهترین هارو آرزو میکنم
ناشناس
|
3 بهمن 1397 ساعت 2:16
1 0
احسنت دوست عزیزم موفق باشی مشتاق شدم منم توی این راه قدم بگذارم
علی
|
12 بهمن 1397 ساعت 6:32
0 0
آفرین بر شما خداوند حافظ پدر و مادرت باشد.
فاطمه محمودی
|
30 بهمن 1397 ساعت 14:26
1 0
بهت افتخار میکنم دخترخاله عزیزم امیدوارم موفق باشی