موسسه فرهنگی قرآن و عترت امیرالمومنین علیه السلام کاشان

مجری طرح تخصصی حفظ، ترجمه، تفسیر قرآن، نهج البلاغه و صحیفه سجادیه

امیرالمؤمنین علیه السلام فرمودند: كسی كه درخت شخصيت او نرم و بی عيب باشد، شاخ و برگش فراوان است. (حکمت 214 نهج البلاغه)     
کد خبر: 70089
تعداد بازدید: 405
تاریخ انتشار: - 30 : 8
تولد دوباره ي کتاب و مدرسه/قسمت دوم
خانم الهه ملا زينعلي، مديرآمادگي و پيش دبستان جنت شعبه ي مفتح، بعد از بيان برهه اي از کودکانه هايش، در پاسخ به برشمردن عوامل رشد وپيشرفت مدارس جنت از جمله شعبه ي مفتح افزود: به نظر من، تشکيل تيم خوب و ايجاد يک جو صميمي بين اعضاي تيم، عامل اصلي در موفقيت است.

وي معتقد است که محبت ودوستي با اعضا خود مسيري براي تحول مي شود.
او با بيان اين که جايگاه مديريت به خودي خود، حس احترام و رسميت و قبول و  گوش سپردن را با خود مي آورد، اضافه کرد: رابطه ي دوستي من و مربيانم باعث رشد برنامه ها در خيلي از قسمت ها، از جمله جشن اختتاميه  ي سال گذشته بوده است؛ چيزي که من آن را واقعا مديون همکاران هستم وارمغاني از سربلندي و افتخار و يک حس خوب براي من داشت.
وي افزود: پر واضح است که وقتي در راهي از اهداف عالي طي طريق انجام مي شود، محبت سرلوحه ي کار مي شود و  همه را در برمي گيرد.چه معلم را  و چه دانش آموز را.
او در جواب به اين سوال که شما و پرسنل تان چقدر توانسته ايد، اهداف قرآني موسسه ي اميرالمومنين ع کاشان ،که دليل ايجاد مدارس وپيش دبستاني هاي جنت است را محقق کنيد، گفت: پرسنل اين مدرسه  علاوه بر دغدغه ي يک آموزش خوب به پياده کردن اين اهداف در متن وبطن کارهاو بازي ها به منظور نهادينه کردن آن در کودکان مي انديشند، وتلاش آن ها به خوبي قابل درک ومشاهده است.
شعبه ي مفتح، داراي 3 کلاس پيش دبستاني رنگين کمان،  شاپرک، ستاره ها و يک کلاس آمادگي مي باشد.

فهيمه  رمضاني، صالحه ميرزايي، نجمه محمدزاده وفاطمه سادات ناصري،مربي گري   65 نونهال را بر عهده دارند.
پس از گشت و گذاري کوتاه درروز افتتاحيه ي مدارس جنت روي ديوار سالن شعبه ي مذکور، يک بنر فرهنگي-آموزشي نگاهت را خيره مي کند.چيزي که در آن جلوه هاي مهر و محرم و دفاع مقدس با هم ترکيب شده اند، وقرار است به مناسبت هاي مختلف کارها و نقاشي خود بچه ها نيز به بنر اضافه شود.
به ديوار کلاس ستاره ها کنار تخته، طرح يک پسر بچه نشسته که انگشت  اشاره اش را به اجازه بالا آورده است مي بيني؛ هماني که يادآور قانون اجازه گرفتن درحريم کلاس است.
طرح تشويق کلاس رنگين کمان، بالا رفتن پسرکوچکي را از يک نردبان نشان مي دهد که  با آن ترکيب رنگ جالبش تداعي گر يک  حس مثبت در بيننده مي شود. 

به حق به هريک از کلاس هاي جنت در هر شعبه اي که پا مي نهي ظرافت وزحمت و عشق را يکجا ميبيني  و در دل به تمام مربيان ومسوولين دست مريزاد مي گويي و مي فهمي که هدف ها حتي پشت جلوه هاي کودکانه هم جا خوش مي کنند.آنگاه  درک مي کني که چرا نادياي صفدري 5 ساله بين چند مهد و پيش دبستان، آن طور که مادرش مي گويد، از وي خواسته است که نامش رادر ليست نونهالان جنت ثبت کندو آسودگي خاطر را در چشمان مادران اميرعباس و زهراي 4 ساله و آرياناي 5 ساله، مي بيني وقتي دل بندشان را به جنت مي سپارند ويا مادري را که با توجه به تجربه ي اولش، دومين فرزندش را حتي با وجود مسافت زياد، از راه آهن به جنت مي آورد.
در همان آغازين روز پذيرايي از اين مهمانان کوچک، وقتي بچه ها به کلاس وارد مي شوند، خواندن چهره ي مادران و ترديدشان در رفتن يا ماندن، توجه را به خود جلب ميکرد.دختري پشت در کلاس  ايستاده بود و گريه مي کرد.وعده وعيد هاي مادرش که مي گفت:"من همين جا مي مانم.تا تو نيايي، جايي نمي روم..." هم تسلاي دل کوچکش نمي شد.مادري دوربين  گوشي اش را روشن کرده بود و از فرزندش عکس مي گرفت.
ادامه دارد...