موسسه فرهنگی قرآن و عترت امیرالمومنین علیه السلام کاشان

مجری طرح تخصصی حفظ، ترجمه، تفسیر قرآن، نهج البلاغه و صحیفه سجادیه

امیرالمؤمنین علیه السلام فرمودند: كسی كه درخت شخصيت او نرم و بی عيب باشد، شاخ و برگش فراوان است. (حکمت 214 نهج البلاغه)     
کد خبر: 70101
تعداد بازدید: 453
تاریخ انتشار: - 0 : 19
محسن شريعتي نسب حافظ کل قرآن و نهج البلاغه:
نهج البلاغه ؛ تجلي گاه اميرالمؤمنين علي(ع) است
محسن شريعتي نسب حافظ کل قرآن و نهج البلاغه از شهرستان زرين دشت استان فارس که با حضور در مدرسه شبانه روزي حفظ يکساله قرآن و نهج البلاغه مؤسسه اميرالمؤمنين (ع) کاشان در سال تحفيظي 95 – 94 درتلاش وهمتي مضاعف در مدت 5 ماه موفق به حفظ کل نهج البلاغه شده است گفت : نهج البلاغه ؛ تجلي گاه اميرالمؤمنين علي (ع) است.
وي که متولد سال 72 بوده و پيش از حضور در اين مدارس ،کل قرآن را نيز حفظ کرده است در خصوص انگيزه اش از حضور در مؤسسه اميرالمؤمنين (ع) کاشان گفت : هدف و انگيزه ام ، شناخت و معرفت نسبت به مذهب تشيع و شخصيت با عظمت حضرت علي (ع) بود. 
محسن شريعتي نسب که تحصيلات حوزوي دارد با بيان اين مطلب که زيباترين آرزويي که در دل داشتم و در حرم حضرت علي (ع) از آن حضرت عاجزانه درخواست کردم حفظ نهج البلاغه بود افزود : در اين مدرسه علا وه بر حفظ، توانايي هاي لازم براي ترجمه و درک معارف و مفاهيم نهج البلاغه نيز پيدا کردم و مهمترين دغدغه ام پس از حفظ، ترويج و اشاعه نهج البلاغه است.
اين حافظ کل نهج البلاغه، توفيق الهي را از اصلي ترين عوامل جهت يک حفظ مطلوب دانست و گفت : داشتن حافظه ي نسبتا خوب و پيروي از برنامه ي حفظي از ملزومات يک دوره ي حفظي خوب است و مربيان من به ويژه مربي حفظ ، انتظارات مرا به عنوان يک شاگرد فراهم کردند.
وي با اشاره به اينکه مهم ترين نقش را در ترويج معارف قرآن ، نهج البلاغه و اهل بيت (ع) را مؤسسات قرآني غير دولتي بر عهده دارند گفت : جهت تحقق منويات مقام معظم رهبري در خصوص کتاب نهج البلاغه بايد مؤسسات بيشتري در جهت حفظ نهج البلاغه  شکل گرفته و دوره هاي کوتاه مدت آشنايي با معارف نهج البلاغه برگزار شود.
اين حافظ کل نهج البلاغه نقش يک مجموعه مردم نهاد قرآني چون مؤسسه اميرالمؤمنين (ع) کاشان را در تربيت ديني خود خوب و تاثير گذار دانست و افزود : از برنامه هاي جانبي اين يکسال ، حضور در مناجات و مراسمات مذهبي چون مراسم روز عرفه براي من فايده بيشتري داشت .
وي همچنين از ميان کلاسهاي جانبي اين يکسال ، درس اخلا ق و امام شناسي  را براي خود مفيد تر دانست.
محسن شريعتي نسب در پايان با بيان اين مطلب که انتخاب زيباترين جمله از نهج البلاغه کار مشکلي است  گفت : با اين فراز از نهج البلاغه انس بيشتري دارم که حضرت درخطبه 70 نهج البلاغه در بيان مصائب و سختي ها به پيشگاه پيامبر (ص) مي فرمايند : « از امت تو چه تلخي ها ديدم و از لجبازي و دشمني آنها چه کشيدم ».
سؤالات از نگاهي ديگر :
اولين مشوق براي ثبت نام: اتمام حفظ قرآن
حضور در کاشان براي اولين بار: دلنشين
لحظه جدايي از خانواده در ابتداي دوره: اميد به حفظ
ترجمه وتفسير:خيلي برايم جذاب بود
سرپرست خوابگاه: جدي ومصمم
کاشان شهر نهج البلاغه: برازنده هست