موسسه فرهنگی قرآن و عترت امیرالمومنین علیه السلام کاشان

مجری طرح تخصصی حفظ، ترجمه، تفسیر قرآن، نهج البلاغه و صحیفه سجادیه

امیرالمؤمنین علیه السلام فرمودند: بدترين توشه برای قيامت، ستم بر بندگان است. (حکمت 221 نهج البلاغه)     
کد خبر: 70108
تعداد بازدید: 612
تاریخ انتشار: - 30 : 12
الفت زهرا ناصري؛ حافظ کل قرآن کريم:
ميخواهم حفظ قرآن رادرکشورم پاکستان ترويج دهم
الفت زهرا ناصري حافظ کل قرآن کريم ازکشور پاکستان که با حضور خود در مدرسه ي شبانه روزي حفظ يکساله ي قرآن ونهج البلاغه ي موسسه ي اميرالمومنين(ع) کاشان توانست در سال تحصيلي96-95 طي مدت 11ماه فارغ التحفيظ شود؛ گفت: ميخواهم حفظ قرآن رادرکشورم پاکستان ترويج دهم.

وي که متولد سال1380 بوده و اصالتا از کشور پاکستان بوده وساکن قم مي باشد؛ اولين مشوق براي ثبت نام در مدرسه ي شبانه روزي را مادرش معرفي کرده و گفت: مادرم خيلي براي اين کار تشويقم کرد و دوست داشت من حافظ شوم وکاشان؛ شهري است که آرزوي حافظ شدنم در آن تحقق يافت.
 اين حافظ قرآن کريم که سطح تحصيلاتش  کلاس هشتم است از بين کلاس هاي جانبي( صوت و لحن، تجويد و...) از کلاس امام شناسي ياد کرده و گفت: از بين کلاس ها، کلاس امام شناسي براي من مفيدتر بود؛ زيرا چيزهايي فهميدم که تاکنون نمي دانستم و فهميدم فقط حفظ قرآن کافي نيست، بايد به دنبال معاني آيات هم بروم و به آن عمل کنم.

الفت زهرا ناصري با اشاره به اين مطلب که از بين برنامه هاي جانبي، حضور در مناجات ها و مراسم مذهبي برايش فايده داشته؛ ادامه داد:اردوهاي زيارتي مشهد وقم هم خيلي خوب بود و انگيزه اي بود تا دوباره به تلاشم ادامه دهم.
وي از قرآن به عنوان «کتاب آرامش وکليد زندگي » يادکرده و گفت: براي داشتن يک دوره ي حفظ خوب؛ داشتن انگيزه ، تلاش وتوسل به اهل بيت عليهم السلام از عوامل مهم به شمارمي آيد.
الفت زهرا ناصري در بيان مهم ترين برنامه اي که بعد از بازگشت به شهر خود دارد گفت:برنامه ام اين است که بتوانم قرآن را تثبيت  و به آن عمل کنم؛ همچنين آن را در کشورم پاکستان ترويج دهم و در تفسير وتدبر قرآن بيشتر کار کنم.
وي به عنوان سخن پاياني، در بيان آيه اي از قرآن کريم که با آن مانوس است؛ گفت: سوره ي شرح آيه ي 5 و6 که مي فرمايد:« فَاِنَّ مَعَ العُسرِ يُسرا/ اِنَّ مَعَ العُسرِ يُسرًا» به اين معنا که «بنابراين مسلما با سختي آساني است/ و مسلما با سختي آساني است».
سوالات از نگاهي ديگر
حضور درکاشان براي اولين بار:احساس غريبي
لحظه جدايي ازخانواده درابتداي دوره: بسيارسخت
مباحثه: لذت بخش بود
هم بحث خوب: براي داشتن دوره ي حفظ خوب الزامي است
شرايط خوابگاهي: اولش سخت بود اما بعدا برايم راحت شد
پهن شدن سفره ي صبحانه و نهار: وقت در کنار هم بودن
مدرسه ي شبانه روزي حفظ يکساله قرآن:جايي که انسان مي تواند خودش را بسازد و خودش را پيدا کند