موسسه فرهنگی قرآن و عترت امیرالمومنین علیه السلام کاشان

مجری طرح تخصصی حفظ، ترجمه، تفسیر قرآن، نهج البلاغه و صحیفه سجادیه

امیرالمؤمنین علیه السلام فرمودند: كسی كه درخت شخصيت او نرم و بی عيب باشد، شاخ و برگش فراوان است. (حکمت 214 نهج البلاغه)     
کد خبر: 70112
تعداد بازدید: 383
تاریخ انتشار: - 0 : 12
همزمان با روز13 آبان؛
پژواک مرگ برآمريکاي مدارس قرآني جنت درکاشان
مدير عامل موسسه ي اميرالمومنين(ع)کاشان از برگزاري مراسمي ويژه به مناسبت روز«13 آبان»، روز دانش آموز و روز ملي استکبارستيزي در مدارس قرآني جنت اين موسسه در روز شنبه 13 آبان 96 خبر داد.
حجت الاسلام حسن زاده  پس از اشاره به حماسه ها، ايثارها و فداکاري هاي شهداي اين روز؛هدف از برگزاري چنين مراسمي را نمايش بيداري قشر آگاه دانش آموز، در راه رسيدن به اهداف والا و عظيم انقلاب اسلامي  چه در زمان طاغوت و چه پس از پيروزي بر آن دانست.
وي افزود: زنده نگه داشتن شهدا و انتقال بصيرت و برجسته کردن ابعاد شخصيتي آنان جزو اهدافي است که همواره در موسسه ي اميرالمومنين (ع) بر آن تاکيد شده وپياده سازي اين هدف در مناسبت هاي مختلف از جمله  روز بسيج دانش آموزي و«13 آبان»براي دانش آموزان کاملا مشهود است.
مدير عامل موسسه ي اميرالمومنين(ع) از روز بسيج دانش آموزي در 8 آبان ياد کرد و گفت: دعوت از خواهر شهيد محمد نجار باشي، سخن راني جذاب و کوتاه وي از خاطرات برادر و ويژگي هاي شخصيتي اش و برپايي نمايشگاهي از وسايل شخصي آن بزرگوار، يادماني از اين شهيد 14 ساله که در فروردين 62 در منطقه ي عملياتي فکه به ديدار حق شتافت و بدن مطهرش بعد از 20 سال به آغوش خانواده بازگشت، را ترتيب داد.
 حجت الاسلام حسن زاده در ادامه تصريح کرد:عمق بخشي کودکانه به اين برنامه نظير همراهي کردن خواهر شهيد توسط 2فرشته ي کوچک از دانش آموزان مدرسه، گلباران قدومش، طراحي لباس کودکان به رنگ پرچم جمهوري اسلامي، مزين کردن مراسم با تلاوت قرآن و حکمتي از نهج البلاغه  و تقدير از مهمان اين برنامه از جمله اقدامات انجام شده در اين روز بود.
وي افزود: پس از اين يادمان، در آستانه ي روز«13 آبان» لگد مال کردن پرچم آمريکا و اسراييل توسط خود دانش آموزان و آشنايي آنان با نظام سلطه و ترسيم مظلوميت ملت ها؛ در مسير آگاه سازي نونهالان از جمله اهدافي اجرايي به شمار مي رفت.
حجت الاسلام حسن زاده گفت: پس از تبيين قيام 13 آبان57 و شهادت عده ي زيادي از دانش آموزان؛ راهپيمايي نمادين همراه  با در دست گرفتن پرچم جمهوري اسلامي، لگدمال کردن پرچم استکباربا فريادهاي مرگ بر آمريکا، قرائت بيانيه اي توسط دانش آموزان با محتواي تجديد عهد براي گام برداشتن در راه تحصيل علم و معرفت و آبادي ميهن؛  مدارس جنت رابه صحنه ايي تماشايي ازحرکت انقلابي نونهالان تبديل کرد.
مدير عامل موسسه ي اميرالمومنين(ع) در پايان از اهداي جوايزي به کليه دانش آموزان مدارس جنت واقع در خيابان اباذر،  بلوارمفتح، چهرراه امام جواد (ع) و شهرستان آران وبيدگل خبر داد.