موسسه فرهنگی قرآن و عترت امیرالمومنین علیه السلام کاشان

مجری طرح تخصصی حفظ، ترجمه، تفسیر قرآن، نهج البلاغه و صحیفه سجادیه

امیرالمؤمنین علیه السلام فرمودند: بدترين توشه برای قيامت، ستم بر بندگان است. (حکمت 221 نهج البلاغه)     
کد خبر: 70113
تعداد بازدید: 579
تاریخ انتشار: - 0 : 10
کلثوم مطهري؛حافظ کل قرآن کريم:
قرآن نجات دهنده ي زندگي انسان ها است
کلثوم مطهري حافظ کل قرآن کريم از کشورپاکستان که توانست با حضور در مدرسه ي شبانه روزي حفظ يکساله ي قرآن ونهج البلاغه ي موسسه ي اميرالمومنين (ع) کاشان در سال تحصيلي 96-95 طي مدت 11ماه فارغ التحفيظ شود؛ گفت:قرآن نجات دهنده ي زندگي انسان ها است.

وي که متولد سال1381 ، اصالتا ازکشور پاکستان و ساکن قم مي باشد در پاسخ به اين سوال که هم اکنون به عنوان يک حافظ قرآن چه نقشي را مي توانيد در خانواده ، جمع دوستان و در جامعه ايفا کنيد؟ گفت: توصيه به اين مطلب که براي يک بار هم که شده، به مردم  مي گويم قرآن را با ترجمه بخوانند .
اين حافظ کل قرآن کريم  که ميزان تحصيلاتش تا پايه ي هشتم است؛ در پاسخ به اين سوال که براي داشتن يک دوره ي حفظي خوب چه عاملي اهميت دارد؛ زمان و استفاده ي درست از آن را مهم تلقي نمود.
 وي مهم ترين دغدغه ي خود بعد از حفظ قرآن را تثبيت آيات و آموزش آن دانست ودر بيان  مهمترين مطلب براي ترسيم حضور در مدرسه ي شبانه روزي براي ديگران افزود: داشتن اراده ي خيلي قوي براي ادامه ي مسير حفظ  در مدرسه ي شبانه روزي از اهميت برخوردار است. 
اين حافظ کل قرآن کريم مادرش را به عنوان اولين مشوق خود معرفي کرده وگفت:انگيزه ام از ثبت نام در دوره ي حفظ ، همانند سازي زندگي و رفتارم با قرآن بود.

کلثوم مطهري از بين کلاس هاي جانبي( اخلاق، امام شناسي، صوت ولحن و...) از کلاس امام شناسي ياد کرده و آن را زمينه اي براي شناخت بهتر امام خود معرفي کرد وهم چنين در مورد برنامه هاي جانبي در طول دوره گفت: شرکت در مناجات ها و برنامه هاي مذهبي برايم مفيدتر بود.
وي  در بيان آيه اي از قرآن کريم که با آن انس بيشتري دارد به آيه ي 86 سوره ي هود اشاره کرد؛ که مي فرمايد:«بَقيَّتَ اللهِ خَيرٌ لَکُم اِنْ کُنْتُم مُومِنينَ وَ ما اَنأ عَلَيْکُمْ بِحَفيظٍ» و معناي آن، چنين است:«اگر مومن باشيد آنچه خدا از کسب حلال براي شما باقي گذارد بهتر است و من بر شما نگهبان نيستم».
سوالات از نگاهي ديگر
مصاحبه ورودي: کنجکاوي
لحظه ي جدايي از خانواده در ابتداي دوره: غير قابل تحمل
ترجمه و تفسير: دلنشين
مباحثه: بسيار تاثير گذار
پهن شدن سفره ي صبحانه و نهار: براي ديدن همديگر
لحظه ي جدايي از هم کلاسي ها در پايان دوره: خيلي سخت
کاشان شهر نهج البلاغه: کلام اميرالمومنين(ع)