موسسه فرهنگی قرآن و عترت امیرالمومنین علیه السلام کاشان

مجری طرح تخصصی حفظ، ترجمه، تفسیر قرآن، نهج البلاغه و صحیفه سجادیه

امیرالمؤمنین علیه السلام فرمودند: بدترين توشه برای قيامت، ستم بر بندگان است. (حکمت 221 نهج البلاغه)     
کد خبر: 70119
تعداد بازدید: 782
تاریخ انتشار: - 0 : 10
فاطمه اصغر زاده؛ حافظ کل قرآن کريم:
کاشان« شهر نهج البلاغه» راهي به سوي خداست
فاطمه اصغر زاده حافظ کل قرآن کريم از شهر رفسنجان که توانست با حضور خود در مدرسه ي شبانه روزي حفظ يکساله ي قرآن ونهج البلاغه ي موسسه ي اميرالمومنين (ع) کاشان در سال تحصيلي 96-95 طي مدت 11ماه فارغ التحفيظ شود؛ گفت: کاشان شهر نهج البلاغه راهي به سوي خداست.

وي که متولد سال77 بوده و از شهرستان رفسنجان در مدرسه ي شبانه روزي حفظ قرآن ونهج البلاغه ي موسسه ي اميرالومنين(ع) حضور يافته است؛ اولين مشوق خود در زمينه ي حفظ قرآن کريم را خواهرش دانست و گفت: همه مخالف بودند و از اين تصميم که گرفته شده بود تعجب کردند.
اين حافظ کل قرآن کريم که داراي مدرک تحصيلي ديپلم گرافيک است؛ افزود: هنرمند هميشه دنبال بهترين و جاودانه ترين هنر است و قرآن بزرگ ترين هنر الهي است که شوق ارتباط وفهم آن مرا به سمت خود کشيد.
فاطمه اصغر زاده براي داشتن يک دوره ي حفظي خوب دور بودن از حاشيه و داشتن محيط آرام را عنوان کرده و افزود: به نظرم داشتن مربي با تجربه و سخت گير و مراعات حق ايشان ا ز جمله ديگر موارد است که داشتنش در يک دوره ي حفظ لازم است.
وي درباره ي شرکت درکلاس هاي جانبي( اخلاق و امام شناسي وصوت ولحن و...) در کنار حفظ قرآن از کلاس امام شناسي ياد کرد و گفت:  اين کلاس با داشتن مربي عالي و باتجربه توانست مطالبي را که بايد، به ما منتقل کند و پاسخ گوي سوالات ما باشد و مطالبش تاثير زيادي بر من بگذارد. 
اين حافظ کل قرآن کريم مهم ترين دغدغه ي خود بعد از حفظ قرآن را تثبيت جزء هاي حفظ شده و کار کردن در زمينه ي تفسيرو صوت و لحن دانست و در بيان مهم ترين مطلب براي ترسيم حضور در مدرسه ي شبانه روزي براي ديگران افزود: مدرسه ي شبانه روز ي جايي براي خودسازي و ارتباط درست و بيشتر با خداوند و اهل بيت عليهم السلام است.

فاطمه اصغر زاده در پاسخ به اينکه حفظ قرآن چه تاثيري در نگاه افراد پيراموني اش نسبت به مسائل ديني ايجاد کرده است، گفت: نگاه آن ها به مسائل ديني بهتر شده و شاهد استقبالشان بودم و آن ها هم شروع به حفظ قرآن کردند.
وي از قرآن کريم به عنوان «کتاب آرامش و کتاب دوستي » ياد کرد و در بيان آيه اي از اين کتاب که با آن انس بيشتري دارد به آيه ي 18 سوره ي قاف اشاره کرد؛ که مي فرمايد:« ما يَلْفِظُ مِنْ قَولٍ اِلّا لَدَيهِ رَقيبٌ عَتيد » و معناي آن، چنين است:«هيچ سخني به زبان نمي آورد مگر اين که مراقبي آماده نزد اوست».
اين حافظ قرآن کريم  در پايان مهم ترين نقش در ترويج قرآن، نهج البلاغه و اهل بيت (ع) را بر عهده ي رسانه ها دانسته و گفت: وقتي غربي ها مي توانند با ساخت يک برنامه که ضد دين وانقلاب است روي بينندگان تاثير بگذارند، پس مي شود توسط همين رسانه ها بر بينندگان اثر مثبت  هم گذاشت.هر فيلم يک سرباز هاليوود است که وارد فکر و ذهن ما مي شود و تاثير زيادي بر ما مي گذارد.
سوالات از نگاهي ديگر
فرم پذيرش اول دوره: کلي استرس داشتم
دوره آزمايشي: تجربه ي شيرين
ترجمه و تفسير: خيلي قشنگ بود
مباحثه: ساعت خوش
هم بحث خوب: لازم و واجبه
بهترين سوغات کاشان: صحيفه ي سجاديه