موسسه فرهنگی قرآن و عترت امیرالمومنین علیه السلام کاشان

مجری طرح تخصصی حفظ، ترجمه، تفسیر قرآن، نهج البلاغه و صحیفه سجادیه

امیرالمؤمنین علیه السلام فرمودند: طمعكار همواره زبون و خوار است. (حکمت 226 نهج البلاغه)     
کد خبر: 80127
تعداد بازدید: 1160
تاریخ انتشار: - 30 : 8
حجت الاسلام حسن زاده خبرداد :
استقبال2500 بانوي آران وبيدگلي از مسابقه سوره الرحمن
مراسم اختتاميه مسابقه حفظ ومفاهيم سوره الرحمن که با استقبال 2500 نفري ازبانوان اين شهرستان همراه بود؛ توسط موسسه اميرالمومنين (ع) شعبه آران و بيدگل همزمان با تجليل از نفرات برتر اين مسابقه در روز چهارشنبه 6 مرداد ماه 95 برگزار شد.
حجت الاسلام حسن زاده با بيان اين مطلب افزود : اين مسابقه در راستاي تحقق منويات مقام معظم رهبري در تربيت 10 ميليون نفر حافظ کل قرآن کريم و با هدف انس دائمي با قرآن  و همچنين آشنايي عموم مردم با ترجمه ومفاهيم سورها و به کارگيري آموزه ها و مفاهيم آن در زندگي فردي واجتماعي برگزار شد .
وي افزود : اين مسابقه در 2 رشته حفظ و ترجمه و مفاهيم ويژه بانوان برگزار شد که داوطلبان در رشته حفظ به صورت حضوري و در رشته ترجمه و مفاهيم به صورت غير حضوري به رقابت پرداختند.

وي با بيان اينکه آزمون داوطلبين به صورت کتبي برگزار شد گفت :  از مجموع 13000 برگه توزيع شده ازمسابقات در سطح شهرستان آران وبيدگل در مجموع بيش از2500 نفر در اين مسابقه شرکت کردند . 
مديرعامل مؤسسه اميرالمؤمنين عليه السلام شعبه آران و بيدگل تصريح کرد :پيش از اين در بهمن ماه سال گذشته ، مسابقه حفظ سوره فجر و واقعه توسط اين مؤسسه برگزارشده بود که نزديک به 500 نفر از بانوان اين شهرستان  در آن شرکت کرده و به رقابت پرداخته بودند .

وي با بيان اينکه در اين مدت و پس از مسابقه ي حفظ سوره واقعه و فجر با رشد 5 برابري مخاطبان اين مؤسسه نسبت به حفظ قرآن روبرو بوده ايم گفت : اين جاي خوشحالي دارد که پس از گذشت يکسال از افتتاح مؤسسه اميرامؤمنين عليه السلام شعبه آران و بيدگل ، برگزاري مسابقات به اين سبک و شيوه و همچنين ثبت نام و شروع کلاسهاي اين مؤسسه در آران و بيدگل با استقبال پرشور خانواده ها روبرو شده که در نتيجه با عث انس و علاقه مندي عموم مردم به حفظ اجزاي ديگر قرآن و در نهايت مقدمه اي مناسب جهت ورود به وادي مفاهيم و تدبر در قرآن کريم مي باشد.
وي با ابراز تشکر از اعتماد مردم اين شهرستان به اين مؤسسه افزود : استقبال خوب خانواده هاي آران و بيدگلي ازکلاسهاي متنوع قرآن  و نهج البلاغه اين مؤسسه در اين مدت نشان از ظرفيت بالاي اين شهرستان در زمينه فعاليتهاي قرآن و عترت است.

لازم به ذکر است اکرم سادات سيدي تبار برنده کمک هزينه سفر به عتبات عاليات ؛ شهربانو کويري ، صديقه رحيمي ، محبوبه متفکر، زهره دهقاني ، عذرا کاظم پور برنده کمک هزينه سفر به مشهد مقدس ؛ مريم اکبري قره چاقي برنده کارت هديه ؛ فاطمه رحيمي مقدم ، منيره دهنوي ، نرگس سليماني ، حنانه تدبيري ، فاطمه قربانعلي زاده ، طيبه مشرقي ، زهرا تقي زاده ميداني ، هنگامه کريم زاده ، زهرا علائي ، زينب مولايي ، مائده بابايي ، زينب نويدي ، زکيه محبوبي ، فاطمه بوستاني برنده لوازم خانگي شدند.
گفتني است موسسه اميرالمومنين عليه السلام شعبه آران وبيدگل درخيابان 17شهريور، کوچه اداره پست، روبروي مسجد امام خميني (ره) واقع شده که خواهران علاقه مند امورقرآن ونهج البلاغه مي توانند جهت ثبتنام در کلاسهاي قرآن ونهج البلاغه  مراجعه حضوري نموده يا با شماره تلفنهاي 54726272 و54726252 باپيش شماره031تماس حاصل نمايند.