موسسه فرهنگی قرآن و عترت امیرالمومنین علیه السلام کاشان

مجری طرح تخصصی حفظ، ترجمه، تفسیر قرآن، نهج البلاغه و صحیفه سجادیه

امیرالمؤمنین علیه السلام فرمودند: شگفتا كه حسودان از سلامتی خود غافل مانده اند. (حکمت 225 نهج البلاغه)     
کد خبر: 90120
تعداد بازدید: 1163
تاریخ انتشار: - 0 : 10
حجت الاسلام حسن زاده در برنامه زنده رصد شبکه قرآن مطرح کرد؛
پيشتازي موسسه اميرالمومنين عليه السلام کاشان در بزرگترين آزمون قرآني کشور
همزمان با روزهاي پاياني ثبت نام شانزدهمين آزمون سراسري قرآن وعترت ،حجت الاسلام حسن زاده با حضور دربرنامه رصد که ازساعت 19روزدوشنبه18دي 96 بصورت زنده پخش مي شد؛ ازپيشتازي موسسه اميرالمومنين عليه السلام کاشان دربزرگترين آزمون قرآني کشورخبرداد.
در اين گفتگو، حجت الاسلام حسن زاده در پاسخ به سوال آقاي صفري؛کارشناس مجري برنامه به اين که تاکنون ميزان ثبت نام موسسه اميرالمومنين عليه السلام چقدر بوده است گفت: از تاريخ20 آذرماه که آغاز ثبتنام بوده  تا الان 1600 نفر در اين آزمون ثبت نام کرده اند.

وي افزود: نکته قابل توجهي که در کاشان و درثبت نام رشته هاي مختلف مي بينيم اين است که هم در زمينه قرآن و هم در زمينه مفاهيم نهج البلاغه يعني کتاب اخ القرآن و هم چنين کتاب اخت القرآن يعني صحيفه سجاديه ثبت نام ها صورت گرفته است.
وي درباره تعداد کل فراگيران موسسه با توجه به اين که ازاين مجموعه؛  1600 نفر تا کنون ثبت نام داشته اند، عنوان کرد: زيرمجموعه موسسه اميرالمومنين کاشان قريب به 10 هزار نفر است و به حول و قوه ي الهي يکي از موسسات برتر در کشور محسوب مي شود که درسه حوزه قرآن ونهج البلاغه و صحيفه سجاديه کار ميکند.
مدير عامل موسسه اميرالمومنين عليه السلام با اشاره به اين که 10 نفر از عزيزاني که در موسسه حافظ شدند، حافظ کل قرآن، کل نهج البلاغه و کل صحيفه سجاديه هستند، تصريح کرد: اين موسسه بيش از 50نفرحافظ کل نهج البلاغه ؛ 120 نفرحافظ کل قرآن کريم و نزديک به 1200 نفر حافظ قسمت هايي از قرآن و نهج البلاغه و صحيفه سجاديه دارد.
 وي افزود: در زمينه صحيفه سجاديه نيز نزديک به 15 نفر، حافظ کل شده اند که اين هم در کشور ما بسيار بي نظير بوده و سال قبل به عنوان موسسه برتر در زمينه صحيفه سجاديه در همايشي که در قم برگزار شد، از اين موسسه تجليل شد.
حجت الاسلام حسن زاده درباره اينکه شهرستان کاشان در حال حاضر به عنوان « شهر نهج البلاغه» شناخته مي شودگفت: اولين مدارس شبانه روزي حفظ قرآن ونهج البلاغه در شهرستان کاشان داير شده و اگر بخواهم به سابقه کاشان برگردم حدود هزار سال پيش در زمان تقريبا سيد رضي اولين حافظ کل نهج البلاغه «محمد بن حسين غريب کاشاني» بوده است ويا اولين شارح نهج البلاغه  «سيد ابو الرضاي راوندي» يا اول نسخه خطي نهج البلاغه مربوط به «آيت الله کاشاني» بوده که  نتيجه اش وجود50 نفر حافظ کل نهج البلاغه  است که اکنون در موسسه اميرالمومنين ع کاشان وجود دارند.
مدير عامل موسسه«برتر و برگزيده کشور» در پايان افزود: از سازمان اوقاف، اتحاديه تشکلهاي قرآن وعترت کشور و به ويژه معاونت قران و عترت وزارت فرهنگ وارشاد اسلامي که اين ماراتن قرآني را داير کردند که به واسطه آن روز به روز و سال به سال شور مسابقات بيشتر شود، تشکر ميکنم.