موسسه فرهنگی قرآن و عترت امیرالمومنین علیه السلام کاشان

مجری طرح تخصصی حفظ، ترجمه، تفسیر قرآن، نهج البلاغه و صحیفه سجادیه

امیرالمؤمنین علیه السلام فرمودند: گروهی، خدا را به شوق بهشت مى‏ پرستند، اين عبادت بازرگانان است و گروهی خدا را از ترس عذاب او مى ‏پرستند، اين عبادت بردگان است و گروهی خدا را براى سپاس او مى ‏پرستند، اين عبادت آزادگان است. (حکمت 237 نهج البلاغه)     
کد خبر: 90125
تعداد بازدید: 1048
تاریخ انتشار: - 30 : 9
با حضور يکي از حافظان موسسه اميرالمومنين عليه السلام کاشان صورت گرفت
برگزاري کلاس آموزش قرآن در منطقه زلزله زده «سرپل ذهاب»
حديث محمدي از قرآن آموزان مدرسه شبانه روزي حفظ يکساله قرآن و نهج البلاغه که متولد شهر سرپل ذهاب مي باشد به عنوان نماينده اي ازموسسه اميرالمومنين(ع) به تدريس قرآن در چادرهاي«سرپل ذهاب» پرداخت.
حديث محمدي که از قرآن آموزان سال تحفيظي 97-96 مدارس شبانه روزي موسسه اميرالمومنين عليه السلام کاشان است با حضور در منطقه زلزله زده سرپل ذهاب و در چادرهايي که به منظور اسکان موقت زلزله زدگان تعبيه شده است به تدريس قرآن در بين دانش آموزان اين منطقه پرداخت.

گفتني است اين تدريس در ميان دانش آموزان کلاس سوم ابتدايي صورت گرفت و در حين آموزش از قطعات آجر به جاي رحل قرآن به منظور آموزش حروف مقطعه استفاده شد.
لازم به ذکر است موسسه اميرالمومنين ع کاشان ازشهريور ماه 96، دراين شهرستان ميزبان جوانان علاقه مند از سراسر کشور وسايرکشورهايي هم چون عراق، پاکستان و تاجيکستان جهت حفظ قرآن ونهج البلاغه بوده است. 
همچنين موسسه اميرالمومنين عليه السلام کاشان اولين موسسه اي است که درکشور حفظ يکساله هردوکتاب قرآن ونهج البلاغه راهمراه باترجمه وتفسيربه صورت شبانه روزي برگزار مي کند.