موسسه فرهنگی قرآن و عترت امیرالمومنین علیه السلام کاشان

مجری طرح تخصصی حفظ، ترجمه، تفسیر قرآن، نهج البلاغه و صحیفه سجادیه

امیرالمؤمنین علیه السلام فرمودند: به خدا سوگند اين دنياى شما در چشم من خوارتر و پست تر است از استخوان بی گوشت خوك كه در دست گرفتار به بيمارى خوره باشد. (حکمت 228 نهج البلاغه)     
کد خبر: 90130
تعداد بازدید: 2396
تاریخ انتشار: - 15 : 11
برگزاري جشن تکليف کلاس سومي هاي دبستان دخترانه جنت
همزمان با فرا رسيدن ولادت حضرت زينب(س) در روز سه شنبه 3 بهمن 96 جشن تکليف پايه سوم دبستان دخترانه جنت موسسه اميرالمومنين ع در حسينيه سلطان عطا بخش(ع) کاشان برگزار گرديد.

حجت الاسلام حسن زاده ضمن اشاره به اين مطلب گفت: جشن عبادت، گشايش راهي نوراني فرا سوي مسير بندگي مخلوق است و عيدي است که در آن صلاحيت عبد بودن احراز مي گردد. بنابراين موسسه اميرالمومنين(ع) برآن شد تا براي دانش آموزان پايه سوم دبستان جنت، خاطره اي به ياد ماندني را در يادها نهادينه کند.
وي گفت: آشنايي و آموزش مسائل ديني به دانش آموزان پايه سوم و اهميت سن تکليف براي دختران 9 ساله، هدف کلي از برگزاري اين مراسم محسوب مي شودکه به همين منظور مجريان و دست اندرکاران دبستان دخترانه جنت در سومين سال فعاليت خود، همانند سالهاي گذشته در هر چه با شکوه تر برگزارکردن اين مراسم اهتمام ورزيدند. 

مدير عامل موسسه اميرالمومنين(ع) ادامه داد: ايجاد روزي شاد و به يادماندني براي دانش آموزان، آشنايي نونهالان با جشن تکليف وسن بلوغ، تبليغ و نشر دين اسلام و زيبا نمودن دين براي نونهالان و ايجاد حس بزرگ شدن براي آنان از جمله اهداف جزئي برگزاري اين جشن بود.
وي تصريح کرد: پيش دبستان و دبستان دخترانه جنت واقع در چهارراه امام جواد(ع) با حضور نزديک به 85 نونهال در سال تحصيلي 96، به فعاليت مي پردازد که زينب فلاح زاده، فاطمه نجاتي، نرجس نامدار و زهرا حمصّي با مربيگري نسرين ناصح در پايه سوم اين مدرسه مشغول به تحصيل هستند. 
حجت الاسلام حسن زاده با اشاره به اينکه اين مراسم با سخن راني آقاي مظفري کارشناس مذهبي همراه بود؛ خاطرنشان کرد: قرائت کلام وحي همراه با حضور گروه حاملان قرآن، سرودخواني دانش آموزان با عنوان«جشن تکليف» در حالي که چادر هاي سفيد برسر کرده بوند، اجراي نمايشي با عنوان«حجاب» و دکلمه خواني از برنامه هاي اجرا شده در اين روز بود.

وي افزود: سوگندنامه خواني که توسط دانش آموزان پايه سوم قرائت شد و طواف خانه کعبه به صورت نمادين، مولودي خواني، برگزاري مسابقات و در پايان، اقامه نماز جماعت و اهداي جوايز نيز به اين برنامه رنگ و جلوه اي متفاوت بخشيد.
مدير عامل موسسه اميرالمومنين(ع) کاشان با بيان اين که اين مراسم با حضور والدين دانش آموزان برگزار گرديد؛ گفت: دعوت از والدين به منظور افزايش شناخت و آگاهي ايشان و هم چنين با هدف همراهي کردن نونهالانشان در اين روز با اهميت  صورت گرفت.
وي عنوان کرد: تعريف سن تکليف، لزوم داشتن مرجع تقليد و معرفي آنان، رعايت حجاب و فرائض الهي از جمله مباحثي به شمار مي رفت که دراين روز به صورت پرسش و پاسخ و با هدف آموزش به دانش آموزان منتقل شد.